Devrek Postası

Meral Akşener ‘İYİ Parti’ye başka katılımlar olacak mı?’ sorusuna böyle cevap verdi! TOGG açılışına gitmiyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Eşref Fakıbaba’dan sonra partisine başka katılımlar olup olmayacağı sorusuna “Bakacağız duruma. Olmaz mı? Bakcez gari” cevabı verdi. TOGG açılışına gitmeyeceğini belirten Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtü teklifi için, “Kılıçdaroğlu’nun duruşunu biliyoruz zaten. Bence gerek yoktu” dedi.

Meral Akşener ‘İYİ Parti’ye başka katılımlar olacak mı?’ sorusuna böyle cevap verdi! TOGG açılışına gitmiyor
115 views
25 Ekim 2022 - 8:07

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Halktv’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını cevapladı. Başörtüsü tartışması hakkında, “Kapanmış yaraları yeniden açmak yerine kanayan yaralara bakmak durumundayız. Kılıçdaroğlu’nun duruşunu biliyoruz zaten. Bence gerek yoktu” diyen Akşener, İYİ Parti’ye yeni katılımların olup olmayacağı sorusuna, “Bakacağız duruma. Olmaz mı? Bakcez gari” karşılığı verdi. İşte Akşener’in açıklamalarının satır başları:

– Partimizin kuruluş günü. İyi ki bu partiyi kurmuşuz. Kılıçdaroğlu’ndan 15 vekil talep ettim. O arkadaşlarımızın katılmasıyla grup kurmuş olduk. Onlardan herhangi bir menfaat sağlamamız Türkiye’ye yeni bir şey demokrasi örneği gösterdi.

– Bir şey değişti her şey değişti. 4 Parti Millet İttifakı’nı kurduk. Sonuç itibariyle Cumhur İttifakı çoğunluğu kaybetti.

– Cumhur İttifakı çocuklar gibi ayaklarını yere vuruyor ‘adayınız kimdir?’ diye. Bu da bana gerekeni yaptığımızı gösteriyor.

– Biz kurulmamış olsaydık bugün bu ucube sistem oturmuş olurdu. Meclis aritmetiği bambaşka olacaktı. Gördük ki farklılıklar zenginliktir. Müşteriklerimiz çok. Biz kurulmamış olsak Bugün Gelecek ve DEVA partileri belki de o masada olmayacaktı.

– Cumhurbaşkanının vatandaşlarına ‘sürtük’ dediği bir ülkede dışarıda başlamak üzere her şeyde kriz var. Her türlü iftiranın atıldığı, hakaretin yapıldığı bir ülke. Ben yoksul evlere gidiyorum bizzat kendim. Astım hastası olan, kucağınıza aldığınızda ne kadar zayıf olduğunuzu anladığınız çocuklar… Bir yandan el yapımı ayakkabılarla, acayip arabalarla gezen insanlar.

– Bu krizden nasıl çıkacağız? Çok kolay. Üretimi öne koyacağız. İstihdam yaratacağız. Yargının bağımsız olduğu, MB gerçekten bağımsız olduğu, kurumların yeniden istihdam edildiği bir ülke yapacağız. Siyasetçinin seçim kazanma istiakının önüne geçecek bir sistemin kurallar malzemesinin öne çıktığı bir ülke yapacağız.

– Sayıların değiştiği bir yekpare grup Türkiye’ye geldi. Bunun çok problemi var. Biz kapılara açarak buna sebep oldu. Arap nufus buraya geldi. Orası PKK’nin yeri oldu. Tavır konabilirdi buna itirazım yok. 2019’da beni gönderselerdi ben Esad’la konuşur sığınmacıları gönderirdim. Şimdi de göndereceğiz.

– (Aile Bakanlığı’nın eşi ölen 3 çocuğu olan kadınlara başlattığı ev kampanyası…) Mantık doğru 300 bin lira ev. Ama 3 çocuk yanlış. 1 ya da 2 çocuklu olan kadınlara neden yok. Burada bir dümen var. Demek ki 3 çocuklu kadınların sayısı az. Talimatları var. Vay ‘patronun sözü yere düşmesin’ derseniz siz çok büyük ayrımcılık olur. Kalan parayı nasıl ödeyecek o kadın.

– (Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışı) Tutumuna söyleyecek sözüm yok. O bir helalleşme yolcuğuna çıktı. Saygım var. Ben de bazı şeyleri hatırlatmakla kendimi görevli görüyorum. Ben de yapılan her türlü eksiğin karşısında durdum. Ama ben de başka şeyleri hatırlatmak durumundayım. Bu ülkede Rize vekili başkanı açılım yapmayın dedi. Hepimiz bir Kürt kadın alalım dedi. Ve hiçbir şey olmadı bir arkadaşa.

– Atatürk’ün anasına olmayacak sözler söylendi. Kim bununla hesaplaşacak. Hukuki bir alt yapısının olması olmaması değildi. Askeriyenin ortaya koyduğu, askerin itiraz ettiği bir tutumdu. Biz doğru duruş alamadık. O zaman sadece İmam Hatip liselerini getirseydik eğitimde şimdiki bu rezalet olmayacaktı.

– Cumhuriyet bize eğitimde fırsat eşitliği sundu. Parası varsa okutulan bir ülke haline döndük. Kapanmış yaraları yeniden açmak yerine kanayan yaralara bakmak durumundayız. Kılıçdaroğlu’nun duruşunu biliyoruz zaten. Bence gerek yoktu.

– Çok büyük acılar çekildi bu ülkede. Ben dahil çok farklı bir tutum göstermeliydim diyorum.

– (İyi Parti’ye katılımlar) Bu partinin kurumsallaşması lazım. Bu partinin yetiştirdiği çok kıymetli isimler var. Bu insanların ekspertizlerini, bilgilerini partimizle değerlendirmesi için alıyoruz.

Ben, yani ortak dostlarımız var sayın bakanımızla (Eşref Fakıbaba). Dolayısıyla ben esprili yaklaşmayı severim. Bir gün telefon açtım, sayın bakanım ben buralarda yalnız başıma aç geziyorum. Ben hanımefendiden şöyle bir şey rica ediyorum. Öyle başladı. Espriyi yapan benim, çok da nazik insanlar. Öyle başladı, sonra ikna ettim.

(Partiye yeni katılımlar olacak mı?) Bakacağız duruma. Olmaz mı? Bakcez gari.

– Davet yeni geldi, önceden planlanmış bir programım var. İptal edemeyeceğim bir program. Biz bu tür davetlere mutlaka partimizi temsil eden üst düzey bir partilimizi göndeririz. Siyasi İşler Başkanımız, Ankara Milletvekilimiz Koray Aydın gidecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.