Devrek Postası

Başkan çok sert çıktı! “İkinizi de kınıyorum”

Hafta sonunda yaşanan olay Zonguldak futbol gündeminden bir türlü düşmüyor.

Başkan çok sert çıktı! “İkinizi de kınıyorum”
185 views
16 Kasım 2022 - 8:01

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Zonguldak Şube Başkanı Ahmet Birdal, U14 Futbol Ligi’nde karşı karşıya gelen Çaydeğirmeni Belediyespor ile Devrek Eğitimspor arasında oynanan maçta, antrenörler Selçuk Sarı ile Mahmut Topçular’ın kavga etmesi üzerine sert açıklamada bulundu. Her iki antrenörün kınandığı açıklamada, “Rezillik ve kötü manzara” ifadeleri kullanıldı.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Çaydeğirmeni sahasında oynanan Çaydeğirmeni Belediyespor ile Devrek Eğitimspor arasındaki U14 Futbol Ligi karşılaşması, iki takım antrenörü Selçuk Sarı ile Mahmut Topçular’ın maç oynandığı sırada kavga etmesi üzerine hakem Ferhat Korum tarafından tatil edildi.

Zonguldak spor kamuoyunda büyük yankı uyandıran iki takım antrenörünün kavgası üzerine, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Zonguldak Şube Başkanı Ahmet Birdal sert açıklamada bulundu.

Küçük yaştaki çocukların gözü önünde kavga eden iki antrenörü sert ifadelerle kınayan Birdal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Cumartesi günü Çaydeğirmeni sahasında oynanan U14 Ligi müsabakasında Çaydeğirmeni Belediyespor ile Devrek Eğitimspor antrenörleri Selçuk Sarı ile Mahmut Topçular, Türk futbolunun ve ülkemizin geleceği çocuklarımızın önünde birbirlerine çok çirkin ve fiili saldırmalarını şiddetli kınıyoruz.

Sporun ruhunda dostluk ve centilmenlik olduğunun bilinmesini, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” sözünün hiçbir zaman unutulmamasını gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz. Futbolumuza yön vermek amacıyla kulüplerimizin başında bulunan, sosyal içerik olarak da topluma olumlu mesajlar vermek durumundaki antrenörlerimizin daha sorumlu ve daha tutarlı davranmaları en büyük dileğimizdir. Bu rezil ve kötü manzarayı bizlere yaratan antrenör arkadaşlarımızı fair-play anlayışı içerisinde hareket etmeye davet ediyoruz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.