Devrek Postası

DEVREK’TE BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Aşılı Kızılcık Bahçelerinin Kurulması kapsamında Devrek’te %75 Bakanlık Hibesi ile 1.250 adet Aşılı Kızılcık Fidanı Dağıtımı gerçekleştirildi.

DEVREK’TE BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
100 views
18 Aralık 2022 - 10:20

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın da katıldığı etkinlikle ilgili açıklamada bulunan İlçe Tarım Müdürü Rıfat Verim yaptığı açıklamada şunlara yer verdi: “Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel üretim ve Bitki Sağlığı Genel Müdürlüğünün Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi ile Devrek İlçemizde Yapılan ” Aşılı Kızılcık Bahçelerinin Kurulması” kapsamında Devrek İlçemizde %75 Bakanlığımız Hibesi ile 1.250 adet Aşılı Kızılcık Fidanı Dağıtımı gerçekleştirildi.”

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ ın katılımlarıyla Devrek İlçemizde Aşılı Kızılcık Fidanı dikim töreni düzenlendi. Düzenlenen Fidan dikim etkinliğine Zonguldak ve Devrek ilçemizden çok sayıda kurum amiri, siyasi parti temsilcileri, il encümen üyeleri, STK temsilcileri, üreticiler ve teknik personeller katılım sağlamıştır.

Fidan dikimi esnasında üreticiler ve mahalle sakinleriyle sohbet eden Zonguldak Valisi Sayın Mustafa Tutulmaz ”Üreticilerimize ekilmeyen bir tek yer kalmayana kadar üretim yapmalarını ve boş arazilerimizin üretime kazandırılması için Bakanlık ve İl Özel İdaresi projelerinin devam edeceğini söyledi.”

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin ÇATAKLI, ” Bugün, Çolakpehlivan köyümüzde Ziraat Odası Başkanı Adnan Demirci, Köy Muhtarı Mehmet KAYA ve Köyde yeni kurulmakta olan Kooperatifin temsilcisi Kısmet CİN’ in büyük emek harcadığı 16 dönüm Müşterek arazide bölgemizin en büyük Aşılı Kızılcık Bahçesini kuruyoruz. Müşterek alanlar yıllardır atıl durumda kaldı. Bakanlığımız ve İl Özel İdare Müdürlüğümüz Projeleri ile hem meyve bahçeleri kuruyoruz hem de ekiliş alanlarını artırıyoruz. 2023 yılında İlimiz genelinde, tohum, Fidan, hayvancılık ve sera naylon değişim projelerimizi gerçekleştireceğiz. Çiftçi ve Üreticilerimizin tüm taleplerini karşılamak için ekibimizle mesai kavramı gözetmeksizin sahada görev yapıyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.