Devrek Postası

TANSEL IŞIK ÖĞRENCİLERE DENEYİMLERİNİ ANLATTI

“Mevcut İş İnsanları ve Adaylar Arasında Tecrübe Paylaşımı” etkinliği kapsamında Tansel Işık Devrek Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile buluştu.

TANSEL IŞIK ÖĞRENCİLERE DENEYİMLERİNİ ANLATTI
107 views
21 Aralık 2022 - 7:41

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ) Zonguldak İli Akademik Danışmanı Doçent Dr. Ferdi Kesikoğlu’nun moderatörlüğündeki etkinliğe, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından UNESCO “Yaşayan İnsan Hazineleri ve Geleceğe Aktarılan Mirasın Temsilcileri” ödülüne layık görülen Devrek TSO Üyesi Devrek Baston Ustası Tansel Işık konuşmacı olarak katılıp iş hayatındaki deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. 

Etkinliği TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Başoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Can Ermiş, Abdullah Oktay, Devrek Meslek Yüksekokulu Öğretim üyeleri ile öğrenciler takip etti. 

Tansel Işık, ticaretle tanışmasının çok küçük yaşlarda başladığını belirttikten sonra girişimciliğin başlangıçta yapılabilecek ticaret ile ilgili karamsarlığa yol açabileceğini bu noktada gençlerin motivasyonlarını üst seviyeye tutup yapılabilecek, yapılan ticari faaliyetleri iyi gözlemlenmesi, analiz edilmesi, Devletimizin sağladığı teşviklerin bilinmesi gerektiğini vurguladı. Aynı zamanda iş fırsatlarının değerlendirilmesi konusunda kararlı davranılması gerektiğini dile getirdi

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah Başoğlu ise ,kamu ve özel sektörde geniş bir istihdam olanağının bulunduğunu, genç öğrencilerin birinci sınıftan itibaren mutlaka çalışmak istedikleri alanları belirleyip bu doğrultuda kendilerini geliştirmesi gerektiğini ifade etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.