Devrek Postası

ÖZBAĞI YOLU GENİŞLETİLECEK

Zonguldak’ın Kozlu ilçesine bağlı Yahma köyünün, Yahma Mahallesinin bağımsız köy olma isteği Zonguldak İl Genel Meclisinde kabul edildi.

ÖZBAĞI YOLU GENİŞLETİLECEK
105 views
06 Mart 2023 - 13:17

Yahma köyünün, Yahma mahallesinin bağımsız köy olma isteğine İçişleri Bakanlığı da onay verirse Kozlu ilçesinin 23 olan köy sayısı 24’e Zonguldak’ın 378 olan köy sayısı 379’a yükselecek.

Zonguldak il Genel Meclisi Mart ayı dördüncü birleşim toplantısı İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığında yapıldı.

Bir önceki toplantıya ait tutanak özetinin okunup oylanması ile başlayan toplantının üçüncü gündem maddesinde yer alan, Zonguldak’ın, Kozlu İlçesi Kızılcakese Köyü, Karakiraz Mevkii, 122 ada, 1 parselinde kayıtlı, 1.672,63 m² yüzölçümlü, niteliği tarla olan taşınmazı köy yolu yapmak üzere, 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanununun 8. maddesi uyarınca, rızaen veya kamulaştırma yolu ile satın alınması ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Köylere Yönelik Hizmetler ile İçişleri Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 7 – 7 – 8 – 3 sayılı raporları görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin dördüncü maddesinde yer alan, Zonguldak, Kozlu İlçesi Yahma Mahallesi Yahma Sokağının, Mahalleden ayrılarak “Yahma Köyü” adı altında bağımsız bir köy olma talebiyle ilgili İmar ve Bayındırlık, İçişleri, Köylere Yönelik Hizmetler ile Çevre ve Sağlık Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 8 – 4 – 9 – 6 sayılı raporları görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin beşinci maddesinde yer alan, Zonguldak’ın, Devrek İlçesi Özbağı Köyü, Peksimet Mahallesi arasındaki yol ile Kozlukadı, Kozluçay, Kozlugüney, Sarnaz ve Eğerci köylerine ulaşım sağlanmaktadır. Mevcut yol orman parselinden geçmekte olup, yolun virajlı ve tehlikeli olması nedeniyle, yol genişleme çalışmalarının yapılabilmesi için, gerekli kurum izinlerinin alınması ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Köylere Yönelik Hizmetler ile Tarım ve Orman Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 10 – 8 – 11 – 4 sayılı raporları görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin altıncı maddesinde yer alan, Zonguldak, Merkez ilçe Himmetoğlu Köyü Yusufoğlu bağlısı ile Kabuk Petrol arasında bağlantı yolu talep edilmekte olup, gerekli incelemelerin yapılması ile ilgili, İmar ve Bayındırlık, Köylere Yönelik Hizmetler ile Tarım ve Orman Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 13 – 14 – 6 sayılı raporları görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı bir sonraki toplantının gün ve saatinin belirlenmesi ile sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.