Devrek Postası

BAŞKAN BOZKURT: YARI MARATON HAZIRLIKLARIMIZ SÜRÜYOR

Devrek Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “2. Ulusal Devrek Safder Kartoğlu Yarı Maratonu” için tüm hazırlıklar sürüyor.

BAŞKAN BOZKURT: YARI MARATON HAZIRLIKLARIMIZ SÜRÜYOR
101 views
10 Mart 2023 - 7:39

21 Kilometrelik Yarı Maratona Türkiye’nin dört bir yanından gelecek amatör ve profesyonel sporcuların Devreklilerle buluşması hedefleniyor.

     Bu konuda ilçedeki kamu kurum ve kuruluş temsilcileriyle bir toplantı yapan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, kurumlar arası görev dağılımı ve koordinasyon konularını görüştü.

     Devrek Kaymakamlığı’nın desteği ve Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’un özveri, girişim ve çabalarıyla 16 Nisan 2023 Pazar günü saat:09.30 başlayacak olan 2.Ulusal Devrek Safder Kartoğlu Yarı Maratonu için geri sayım başladı.

     Başkan Bozkurt konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Devrek Belediyesi olarak bu yıl ikincisini 16 Nisan 2023 tarihinde yapacağımız  ‘2.Ulusal Devrek Safder Kartoğlu Yarı Maratonu’nu 3 kategoride olacak. Bunlar, 21 Kilometrelik yarı maraton, 10 Km’lik Yol Koşusu ve 3 Km’lik Halk koşusu. Ülke genelinden amatör ve profesyonel atletlerin yanı sıra halkımızın da halk koşusuna katılımlarını bekliyor, maraton sevincini ve onurunu hep birlikte yaşayalım istiyoruz” dedi.

     Açıklamasında, www.safderkartoglumaratonu.com, adresinde başvuru kayıtlarının başladığını da belirten Başkan Bozkurt, “Devrek’imize yaraşır bir yarı maraton ve halk koşusunu gerçekleştireceğiz. Müsabakada yol güvenliği ve sporcu sağlığını çok önemsiyoruz. Bu nedenle 120 noktaya hakem ve görevli bırakacağız. 3 donanımlı ambulansın yanı sıra trafik polisleri de gerekli önlemi alacaklar. Maraton sevincini ve onurunu hep birlikte yaşayalım istiyoruz.” dedi.

     Maratonun yapılacağı 16 Nisan Pazar günü parkur güzergahı olan Devrek-Çaydeğirmeni arasında sabah 09.00 ile 12.00 saatleri arasında bazı yolların da trafiğe kapatılacağı kaydedildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.