Devrek Postası

TIĞ: DERGİLER KAPATILSIN İSTENİYOR

Anadolu’nun birçok kentinde yayımladıkları dergileri abone olan okuyuculara PTT aracılığı ile ulaştıranlar PTT’nin kargo ücretine yaptığı zamma tepki gösteriyor.

TIĞ: DERGİLER KAPATILSIN İSTENİYOR
70 views
15 Mart 2023 - 12:33

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde 19 yıldır yayınlanan ve 159. Sayısına ulaşan Şehir Kültür, Edebiyat ve Sanat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Tığ, PTT’nin yeni fiyat uygulamasına tepki göstererek, “Bu uygulama edebiyatın mutfağı olan dergilere vurulan bir darbedir.”dedi.
İbrahim Tığ, “PTT daha önce 5 TL olan kargo ücretini 20,75 TL’ye yükseltti. Böylece posta ücreti, derginin maliyetinin çok üzerine çıkmış oldu. Bu bir anlamda dergi çıkarmayın, okuyucuya ulaştırmayın demektir. Zaten kıt kanat yaşamlarını sürdüren dergiler bu fiyat artışından olumsuz etkilenmiştir. Bunun sonu Anadolu’da çıkan bir çok derginin kapanmasına kadar gidecektir. Bu uygulamayla, dergi çıkartmayın, okumayın, okutmayın deniliyor. Dergilerin sustuğu bir ülkede sağlıklı bir edebiyat ortamı olamaz. Bunun için kamu taşımacılığı yapan PTT Kargo’nun taşıma ücretini makul çizgiye çekmesini istiyoruz. Bu duruma sadece dergi sahipleri ya da yöneticileri değil tüm okurlar da tepki göstermelidir. Aksi halde edebiyatın mutfağı olan dergiler büyük yara alacak ve kapanmaya kadar gidecektir. Ne demek, bir adet kitap veya dergi için 5 TL olan kargo ücreti 20,75 TL’ye yükseltilmesi? Bu hatadan derhal dönülmelidir.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.