Devrek Postası

Zonguldak engelli işçi alımında Türkiye beşincisi

İş Kur İl Müdürü Okan Şentürk, kurumun bir yıllık performansını değerlendirdi.

Zonguldak engelli işçi alımında Türkiye beşincisi
14 views
26 Nisan 2023 - 11:25

İş ve İşçi Bulma Kurumu (İş Kur) İl Müdürü Okan Şentürk: ”268 engelli işe alımı ile Türkiye de beşinciyiz. 6 bin 200 kişi ile iş başı görüşmesi yaptık. Daha önceki verilere bakıldığında gözde görülür bir hareketlilik ve artış var’’ dedi.

İş Kur İl Müdürü Okan Şentürk, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti(ZGC) Başkanı Derya Akbıyık’ı ziyaret etti.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Başkanı Derya Akbıyık: “Bugün İş Kur İl Müdürümüz bizleri ziyaret ediyor. Bugüne denk geldi. İşkur çok önemli kurum. Ziyaret için teşekkür ediyorum. Seçimden önce hareketlilik yaşanıyor. Başarılar diliyorum” dedi.

Gazetecilere açıklama yapan İş Kur İl Müdürü Okan Şentürk: “Ben nezdinize bizi güzel karşıladığı için teşekkür ediyorum. İş Kur olarak hareketli geçiyor. Vatandaşlarımıza sizler aracılığıyla duyuruyoruz. Bizlere verdiğiniz destekler için teşekkür ediyoruz. Sağlık Bakanlığı, Adalet, DSİ alımları gündemimizde. Türkiye Taşkömrü Kurumu alımı gerçekleşecek. Bazı verileri değerlendirme aktarmak isterim. Ocak ve Mart dönemi 2 bin 500 kişi işe yerleştirildi. Yüzde otuz dörtlük hedefle ulaştı. Türkiye engelli işe alımı konunda Türkiye de beşinciyiz. 268 işe alımı gerçekleştirdik. 6 bin 200 kişi iş başı görüşmesi yapıldı. Daha önceki verilere bakıldığında artış gözükmektedir. İş yeri ziyaretlerinde 1094 ziyaret gerçekleştirdi arkadaşlarımız. 236 gruba iş kulübü ile eğitimler verdik. CV hazırlama, mülakat nasıl yapılır gibi bilgiler sundu. Tüm iş verenlere verdikleri destek için teşekkür ediyoruz. Ocak Şubat döneminde 4 bin 152 iş ilanı aldık. İlimize gelen depremzedelere iş alanı açarak bunlara yardımcı oldular. Bu konuda kendilerine ticaret odalarına teşekkür ederiz” dedi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu ( TTK) alımlarıyla ilgili şuanda yayınlanan ilan olmadığını ifade eden Şentürk, “Türkiye Taşkömürü Kurumu alımlarıyla ilgili durumlar belliydi. Teknik çalışma altyapı çalışması resmî açıklama olmadı. Açıklama yapmam doğru olmayabilir. Biz bunlarla ilgili sürekli açıklamalar yapacağız. Kaçak ocakların denetimler devam ediyor. Geçen hafta da Ankara’da iş müfettişleri vardı. Şu anda müfettiş bulunmamaktadır” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.