Devrek Postası

DERNEK, EMEKÇİLERİN GÜNÜNÜ KUTLADI

Birlik Büro-Sen Genel Başkanı Ramazan Dernek; 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı kapsamında bir mesaj yayınladı.

DERNEK, EMEKÇİLERİN GÜNÜNÜ KUTLADI
11 views
01 Mayıs 2023 - 12:43

Birlik Büro-Sen Genel Başkanı Ramazan Dernek mesajında şunlara yer verdi: ” İşçinin ve çalışanların haklarını korumak istiyorsak eğer; önce bu faiz mikrobundan kurtulmamız gerekir. Bu gün, Birlik Büro-Sen Olarak; yüksek sesle faizin bu ülkenin alın terini ve emeğini nasıl sömürdüğünü haykırıyoruz. Bu düzen faizsiz sistemle değişir ancak. Çalışanın Emek ve alın teri ancak öyle korunur. Ama bu gün işçilerin taleplerini meydanlarda haykıranlardan böyle bir talep asla gelmeyecektir.
Çünki bunların hepsi tiyatro oynuyor.Senarist aynı oyuncularda aşağı yukarı aynı…. Gazete oyun aynı oyun.Oyuncular aynı oyunu yazıyor.Birlik Büro-Sen’in Faizin kaldırılmasına ilişkin talebini yazıyor diye haykırıyor.Faiz Kazanmadan Çalışanın hakkını sömürerek çalışmayana verdiği demektir.Birlik Büro-Sen olarak Üretimden gelen tüm haklarımızı Kullanacağımızdan kimsenin endişesi olmasın diyor.
Yaşasın Emekçinin haklı davası, Yaşasın 1 Mayıs diyoruz.Bu haklı davada emek için mücadele eden ve dünya hayatından ebediyete göçen tüm Emekçi kardeşlerime Rabbimden rahmet, Geride kalan ve Emek mücadelesini hala gücün karşısında eğilmeden bükülmeden her türlü zorluklara rağmen mücadelesini sürdürmeye çalışan tüm kardeşlerime Rabbim Sağlık ve sıhhat versin.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.