Devrek Postası

ERTUĞRUL, PROJELERİ ANLATTI

CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul’un 14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek seçimlere ilişkin çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

ERTUĞRUL, PROJELERİ ANLATTI
24 views
07 Mayıs 2023 - 12:30

CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul’un 14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek seçimlere ilişkin çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi. Programlara ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:”CHP Zonguldak Milletvekili adayı Eylem Ertuğ Ertuğrul , Cumartesi gününe Kdz. Ereğli Tarih, Doğa ve kültürünü Yaşatma Vakfı Kahvaltısına katılarak başladıktan sonra hız kesmeden kırsala dönerek saha çalışmalarına devam ediyor. Sabahki programının ardından Kaptaş Pazarında çalışmalarına devam eden Eylem Ertuğrul’a bu bölümde Alaplı Belediye Başkanı Sayın Nuri Tekin, İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, yöneticiler ve partililer eşlik etti. Kaptaş programının ardından Abdi köyünü ziyaret ederek Balı Mahallesine geçen Ertuğrul kendisini karşılayan mahalle halkına hitap etti.
Öğle saatlerinde 5. Sıra Milletvekili adayı Cemalettin Sağtekin ile birlikte Kdz.Ereğli Dernek evlerinin bulunduğu alanda Dernek Başkanları ve yöneticileri ile buluşan Eylem Ertuğrul derneklerin sorunları ve talepleri ile ilgili bilgi aldı.
Akşam programına Elmatepe buluşması ile başlayan Ertuğrul yaptığı konuşmada tek adam sisteminin Türkiye’ye uymadığını, sistemle ilgili verin yetkiyi görün etkiyi söyleminin boşa çıktığını, vaatlerin hiç birinin yerine getirilmediğini vurgulayarak iktidarın uyguladığı yanlış ekonomik politikalar hayat pahalılığını çekilmez hale getirdi, bir kesim aşırı şekilde zenginleşirken halk ise yoksullaştı, orta direk dediğimiz kesim yok oldu.dedi. Yoksul halka Sosyal yardımların Millet iktidarında da devam ettirileceğini, bunların kesileceğine dair söylemlerin algıdan ibaret olduğunu söyleyen Ertuğrul asıl hedeflerinin kimsenin kimseye muhtaç olmadığı, milli gelirin hakça bölüşüldüğü adaletli bir gelir dağılımına sahip, hep birlikte zenginleşen bir Türkiye olduğunun altını çizdi.
Milletvekili adayı Ertuğrul günü Davutlar ve Külah köylerinde tamamladı. Yoğun ilgi ile karşılanan Ertuğrul Köylünün köyünde kalması için politikalar uygulayacaklarını bu kapsamda yerli üretime dayalı bir politikanın yürütüleceğini ve tarımın geldiği dışa bağlı durumdan kurtarılarak tekrar ihracatçı bir seviyeye getirileceğini, bunun için köylerde Ziraat Mühendisi ve Veterinerlerin hizmetlerinin arttırılacağını, Fiskobirlik’in yeniden aktif hale getirilerek fındık üreticisinin Uluslararası tekellerin elinden kurtarılacağını, en az 4 dolar fındık fiyatı ile üreticinin piyasa dalgalanmalarından korunacağını, 2014 yılından bu yana artmayan alan bazlı desteğin artırılarak güncel hale getirileceğini dile getirdi. Tersaneler, TTK ve Erdemir’e işçi alımı konularına da değinen Ertuğrul Tersanelerin aktif hale getirilerek bölgesel istihdama katkı sağlanacağını, Erdemir’e işçi alımında Zonguldaklıların öncelikli olacağını, TTK ya 5000 yeni madenci alınacağını ve köylere kontenjan tanınacağını söyledi. Köy okullarının yeniden açılarak köylerin yeniden öğretmenler ile buluşturulacağını, köylerde sağlık ocaklarının hizmet etkinliğinin artırılacağını tekrarlayan Ertuğrul Cumhurbaşkanı adayı Kemal KILICDAROĞLU ve Mecliste çoğunluğun elde edilmesi adına Cumhuriyet Halk Partisi Partisi ve Millet ittifakı için destek istedi.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.