Devrek Postası

DEVREK VE ALAPLI’YA PROJELERİM VAR

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adayı Murat Kotra, seçilmesi halinde Zonguldak için gerçekleştireceği projeleri açıkladı.

DEVREK VE ALAPLI’YA PROJELERİM VAR
53 views
09 Mayıs 2023 - 12:15

MHP’li Kotra açıklamasında, “Seçim sürecinin son haftasına girmiş bulunuyoruz, 14 Mayıs’ta helal oylarınızla seçiminizi yapacaksınız.Öncelikle baştan beri, seçim süreci boyunca şahsıma ve partime göstermiş olduğunuz ilgi ve teveccühten dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.
Değerli hemşehrilerim,Bu seçim ülkemiz için BEKA davasının öne çıktığı, ülkemizin geleceğini belirleyecek son derece kritik bir seçim olduğu gibi Zonguldak’ımız için de bir kader seçimi olacaktır.
Türkiye’nin dörtbir yanından göç alan ilimiz, ülkemizin dörtbir yanına göç edilen bir il durumuna gelmişse, TTK’da işçi sayısı norm kadronun yarısına düşmüş, kömür üretimi tarihinin en düşük seviyesine inmişse, özel kömür işletmeleri kapanma noktasına gelmişse, tersanelerimiz atıl durumda kalmışsa, gençlerimiz kendi memleketlerindeki kurumlarda işe giremezse Murat Kotra, bu şehir ve bu şehrin insanları adına gerçeği söylemekten vazgeçmeyecektir gerçekleri yüksek sesle ifade edip, yolundan dönmeyecektir.Ben, gittiğim her yerde bir oy Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, bir oy da MHP’ye istiyorum.
Cumhur İttifakı içinde yer alan milletvekili adaylarından biri olarak, Zonguldak’ın sorunlarının giderilmesi için canla başla, gece-gündüz çalışacağımın sözünü veriyorum.
Memnuniyetle ifade ediyorum ki, hemşehrilerimiz bizim samimi niyetimize, Zonguldak halkı ile gönül bağımıza ve mücadele azmimize inanmış ve güvenmiş durumdadır.Bu vesile ile bir kez daha söylüyorum ki, Murat Kotra, halkımızın teveccühü ile milletvekili seçildiği takdirde TBMM’de Zonguldak’ın cesur ve gür sesi olacaktır.
İlimiz dahilindeki bütün ilçelerimiz, beldelerimiz ve köylerimizin sorunları tarafımdan takip edilecektir.Alaplı’dan Devrek’e hayallerim var. TTK’da norm kadroya ulaşılması, istihdam ve üretimin kademeli olarak en üst seviyeye çıkarılması. Filyos, Eren Enerji, ÇATES ve ERDEMİR’de Zonguldaklı işsiz gençlerimize iş olanağı sağlanması, işçi alımlarının mutlaka Zonguldak’tan yapılması. EPDK kararının yerli kömür lehine düzeltilmesi, rödövans işletmelerinin ağır maliyet sorunlarının giderilmesi. Zonguldak’ta kurulu enerji ve sanayi kuruluşlarının karşılanabildiği ölçüde Zonguldak’ın yerli kömürünü kullanmasının sağlanması.Tersanelerimizin faal duruma getirilmesi, askeri projeler, yeniden tekne üretimi ve istihdam sağlanması. Alaplı Liman Projesi’nin uygulanması. Devrek’te 4 yıllık Fakülte kurulması. Esnaf ve sanatkarlarımızı koruyacak düzenlemelerin yapılması. İlimizin bazı sınai ve tarımsal alanlarda sektörel teşvik kapsamına alınması. İlimiz için ciddi, uygulanabilir fiziki, sosyal ve ekonomik projeler hazırlanıp takip edilmesi.
Saygıdeğer hemşehrilerim,Bütün bunlar not defterimizde mevcuttur.14 Mart’ta yetki verdiğiniz takdirde mazbata aldığım günden itibaren bu mücadeleyi vereceğime, Zonguldak’ın kaybolan yıllarını telafi etmek ve hakkını almak için canla başla çalışıp, mücadele edeceğime huzurunuzda bir kez daha söz veriyorum.14 Mayıs Pazar günü helal oylarınızla desteğinizi bekliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. 1 oy MHP’ye, bir oy Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.