Devrek Postası

Kaymakam Altay, çocukları sevindirdi

Devrek Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Tip1 Diyabet Hastası olan 7 çocuğa sensörlü şeker ölçüm cihazı takdim edildi.

Kaymakam Altay, çocukları sevindirdi
47 views
22 Mayıs 2023 - 9:26

Hastalarda şeker takibinin dijital ortamda düzenli olarak yapılmasını sağlayan sensörlü şeker ölçüm cihazları, Kaymakam Ümit Altay’ın katılımıyla düzenlenen programda 7 çocuk ve ailesine teslim edildi.
Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü nezdinde bu konuyu gündeme getirerek Türkiye’deki diğer illerde de Tip1 Diyabet Hastası çocukların faydalanmasına Devrek olarak öncülük edildiğini belirten Vakıf Başkanı Ümit Altay “Projenin hazırlanmasında emeği geçen Vakıf Müdürü Hakan Turan, mütevelli heyeti üyelerimiz ve Eski İlçe Sağlık Müdürü Eray Öntaş’a teşekkür ediyorum” dedi.
Programda konuşan diyabet hastası çocukların aileleri ise; bu hastalığın takibinde yaşadıkları zorlukları anlatarak, Vakıf tarafından verilen bu cihazlarla artık çocuklarının şekerini ölçmek için her gün defalarca parmaklarını delmek zorunda kalmadıklarını ve bu sensörlü cihazlar sayesinde çocukların şeker ölçütlerinin sürekli dijital ortamda takibinin mümkün hale gelmesiyle doktorlarının uzaktan izleyebileceğini ve sık sık kontrole gitmek zorunda kalmadıklarını, çocukların anlık şeker seviyelerini görebildiklerini ve ona göre diyet uyguladıklarını anlatarak bu imkanı sağlayan Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na ve mütevelli heyetine teşekkür ettiler.
Devrek Devlet Hastanesi’nde düzenlenen törende ayrıca Devrek’teki okullarda görev yapan öğretmenler tarafından deprem bölgesinde konteyner alınması için toplanan 114bin TL tutarındaki bağış İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Kahya tarafından Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na teslim edildi.
Törende ayrıca Diyabet Hastası çocuklara çeşitli hediyeler de verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.