Devrek Postası

TÜRKİYE SAĞLIK SEKTÖRÜ HOLLANDA’DA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Devrekli, başarılı iş insanı Cihat Alagöz’ün şirketi ALZ Grup A.Ş. tarafından Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da bu yıl ikinci kez düzenlenen “Amsterdam Sağlık Turizmi Fuarı büyük ilgi gördü.

TÜRKİYE SAĞLIK SEKTÖRÜ HOLLANDA’DA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
56 views
06 Haziran 2023 - 12:17

Fuarcılık sektöründe büyük başarılara imza atan iş insanı Cihat Alazgöz’ün organizasyonu ve TOBB Uluslararası Sağlık Turizmi Sektör Meclisi, DEİK Sağlık İş Konseyi ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin destekleriyle düzenlenen “Amsterdam Sağlık Turizmi Fuarı”na yabancılar yoğun ilgi gösterdi.

      Fuarın açılışına, T.C. Lahey Büyükelçisi Selçuk Ünal, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Ticaret Bakanlığı Sağlık Turizminden Sorumlu Genel Müdür Yrd. Alperen Kaçar, ALZ Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Alagöz ve Başkan Yardımcısı Mülkiye Alagöz, Amsterdam Orta Ölçekli İşletmeler Birliği Başkanı AchmedBaadoud, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Meryem Tuncel, T.C. Amsterdam ve Rotterdam Başkonsolosları ile Ticaret Ataşeleri, Temos Başkanı Dr. Claudia Mika, Hollanda-Türkiye Ticaret Odası Derneği Başkanı Ethem Emre, Genel Koordinatörü Metin Yazarel ve Hollanda iş dünyasının bir çok temsilcisi katıldı.

      Türkiye’nin seçkin 60 hastanesi ve kliniklerinin üst yöneticileri ve Uzman Doktorlarının stantlarıyla katılım sağladığı fuarda Türkiye’nin önde gelen Hastane ve Klinikleri Hollanda kamuoyuna tanıtıldı.

      Fuarı ziyaret eden Hollanda Vatandaşları ve Hollandalı sektör profesyonelleri Türkiye’nin önde gelenhastanesi, klinikleri ve sağlık turizmi acenteleri yöneticileri ve uzman doktorlarıyla ücretsiz görüşme fırsatı yakaladı.

      Fuar kapsamında düzenlenen konferansta, Hollanda sağlık altyapısı ve sigorta sisteminin sigortası sisteminin işleyişi ile Sağlık Turizminde başarılı olmanın yolları Hollandalı ve Alman konuşmacılar tarafından dinleyicilerle paylaşıldı.

      Fuarın ikinci günü tüm gün boyunca düzenlenen B2B İkili İş Görüşmeleri toplantısında Türk Hastane ve Klinikler ile Hollandalı Sağlık Turizmi Acenteleri ve Hollanda Sağlık Sektörü Temsilcileri arasında 400’ün üzerinde randevulu iş görüşmesi gerçekleştirildi.

     Fuarın organizatörü ALZ Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Cihat ALAGÖZ yaptığı açıklamada, yurt dığşında düzenledikleri fuarlarların ziyaretçilerinin genelde Türklerden oluştuğunu ama Amsterdam’daki fuara yabancıların akın ettiğini, belirtti.

    Alagöz şöyle konuştu:“Yurt dışında düzenlediğimiz sağlık turizmi fuarlarının ziyaretçileri bugüne kadar ağırlıklı olarak Avrupa’da yaşayan Türk nüfustan oluşurdu. Amsterdam’daki fuarda ise Türk kökenli ziyaretçiden çok daha fazla Hollandalı ziyaretçinin yoğun ilgisiyle karşılaştık. Bir fuara duyulan ilginin o pazara yönelik öncül gösterge niteliği taşır.Hollanda vatandaşlarının Amsterdam Sağlık Turizmi Fuarına gösterdiği yoğun ilgi Avrupa’da Türkiye’ye ve Türkiye sağlık sektörüne duyulan güvenin çok büyük bir göstergesidir.”

      2021 yılında 670 bin 730 uluslararası hastanın şifa bulmak için Türkiye’yi tercih ettiğini belirten Alagöz, “Bu sayı 2022 yılında 1 Milyon 258 bin 382 kişiye ulaştı. Dolayısıyla, katlanarak artan uluslararası hasta sayısı da bu tezimizi desteklemektedir.Türkiye’nin uluslararası sağlık turizminde yakaladığı başarının arkasında kamu özel sektör işbirliği ve koordinasyonu yatıyor. Sektörün yurt dışında tanıtımına büyük katkılar sağlayan Ticaret Bakanlığımızın, sektörün üst kalibrede hizmet vermesinin önünü açan Sağlık Bakanlığımızın, Türk iş dünyasının her daim arkasında Türk Diplomasisinin gücünü hissettiren Dışişleri Bakanlığımızın, sağlık turizminin geliştirilmesi için önemli çalışmalar yürüten TOBB, DEİK ve HİB’in üstün gayretleri sayesinde ülkemiz bu başarıyı uluslararası arenada yakaladı” ifadelerini kullandı.

    Alagöz, Türkiye Sağlık Turizmi Sektörünü Avrupa’da çok daha güçlü bir biçimde konumlandırmaya yönelik önemli bir adım niteliğinde olan World Health Tourism Center Rotterdam, 1 Eylül 2023 tarihinde faaliyete geçeceğini de kaydetti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.