Devrek Postası

Valilik ve BEÜ arasında protokol imzalandı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ve Zonguldak Valiliği arasında Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitim Projesi işbirliği protokolü imzalandı.

Valilik ve BEÜ arasında protokol imzalandı
13 views
07 Ağustos 2023 - 9:24

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nden hasta bakımı ile ilgili yeni bir proje üretildi.Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi arasında Hasta ve Yaşlı Bakımı Destek İşbirliği Projesi protokolü imzalandı.Valilik binası toplantı salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, BEÜ Rektörü İsmail Hakkı Özölçer ve ilgili birim yetkilileri katıldı. Projeye Zonguldak Valiliği, Bülent Ecevit Üniversitesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Zonguldak Belediyesi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü destek veriyor. Proje kapsamında hasta ve yaşlı bakımında destek olacak bireyler yetiştirilecek. Vali Mustafa Tutulmaz, projenin çok önemli olduğunu ve yetişecek yeni bireylerle birlikte hasta ve yaşlı bakımı konusunda sorun yaşanmayacağını söyledi ve projenin hayırlı olması temennisinde bulundu.
Konu hakkında açıklama yapan Vali Mustafa Tutulmaz şunları söyledi;
“İlimizin üniversitesi belediyesi ve diğer hastaya ve yaşlıya hizmet sunan ilgili kurumlarımızın katılımıyla bir protokol imzalıyoruz. Burada esas önemli taraf üniversitemizin kamuoyuyla iş birliğinin bir aşamasında daha hayata geçiriyor olmamız ilimizin şu anda en önemli ihtiyaçlarından biri gerçi sadece ilimizin değil, toplumumuzun en önemli ihtiyaçlarından biri, hasta ve yaşlı bakımı alanında eğitilmiş yeterli elemanın bulunmaması, bu alanda çalışacak kişinin bulunmaması. Bu proje ile üniversitemiz ve kamunun ilgili birimleri birlikte hareket ederek her geçen gün nüfusun yaşlanması ve bu alanda ihtiyaçların artması sonucunda ortaya çıkan ihtiyacı gidermeye yönelik güzel bir başlangıç yapıyoruz. Bundan sonra bu alanda ihtiyaç asıl olmasın ama ihtiyaç hasıl olması durumunda da alanında uzman eğitilmiş kişiler tarafından giderilmeye yönelik başlangıç yaptık. Başta rektörümüz ve belediye başkanlığımız olmak üzere ilgili kurumlarımızın temsilcilerine ve özellikle üniversitemizin hocalarına ve ilgili bölüm çalışanlarına bu projeyi sağlıklı bir şekilde hayata geçirmek adına katılımınızdan ve bundan sonraki vereceğiniz desteklerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.