Devrek Postası

Vali Mustafa Tutulmaz Zonguldak’a veda etti!

Zonguldak valisi Mustafa Tutulmaz valiler kararnamesi ile Merkez’e çekilmesinin ardından Zonguldak’a veda etti. Onuruna verilen veda yemeğinde Vali Tutulmaz il genelinde uyum içerisinde çalıştıklarını ifade etti.

Vali Mustafa Tutulmaz Zonguldak’a veda etti!
17 views
15 Ağustos 2023 - 8:36

Vali Mustafa Tutulmaz Polis Evi’nde gerçekleştirdiği veda yemeğinin ardından veda konuşması yaptı.

Zonguldak’a gelmeden önce basın ve sosyal medya üzerinden yaptığı araştırmada Zonguldak’ın sıkıntılı bir şehir olduğunu düşündüğünü belirten Tutulmaz 3 yıl boyunca sevgi dili kullanarak bu durumun biraz olsun düzeldiğini belirtti.

Tutulmaz konuşmasında şunları ifade etti;

“Veda zamanı konuşmalar zordur. Sizden önce güzel konuşmalar olur. Değerli arkadaşlar devlet memuriyeti süreleri var. Saydım 15 ayrı yer görevde çalışmışım. 15 yerde çalışmışım. 2 yılda bir o ortamları yaşıyoruz. İyi tarafı çok sayıda dost ediniyoruz. Bu dostlukları bırakıp gidiyoruz. Zamanla görüşmeye görüşmeye o dostluklar da gevşemeye başlıyor. Dostluğumuzun kalıcı olması. Sevgi dili dedim. 3 yıl geçirdik. O kadar iyi sonuçlar aldık ki 3 yıl önce travma vardı. Şehrin morali bozuktu. Şehir stresliydi. Bugün gelinen noktada azaldığını biraz daha iyiye doğru gittiğini görüyoruz. Güzel çalışmalar yaptık.

Bunun yanında çalışmalarla da ilimizin ekonomik kalkınması için TSO’larla küçük sanayi bölgeleri OSB gibi değişik alanlarda çalışmalar yaptık. Ben bunlara katkı sağlayan paydaşlara teşekkür ediyorum. Mutlu ayrılıyorum. Güzel dostluklar edindik. Bir kısmınızla da dostluğumuzu devam ettirmek isteriz. Hakkınızı helal edin. Benden yana da helal olsun. Yolu sonuna gelindi. Yolun sonu gözüküyor.”

Veda yemeğine Çaycuma’dan İlçe Kaymakamı Mehmet Göze’nin yanı sıra, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Saltukova Belediye Başkanı Alim Genç, TSO Başkanı Zekai Kamitoğlu, Çaycuma OSB Müteşebbis Heyeti Başkan Vekili Mete Yıkılmaz, Zonguldak Havalimanı Müdürü Mehmet Cumhur, ZONHAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Kahya, İl Genel Meclis Üyeleri Adnan Tıska, Arif Sefercik, Ahmet Ali Başören, OSB Müdürü Özgür Okur, Çaycuma Organize Sanayi Bölgesi’nde kalan bir kısım firmaların sahipleri ile çok sayıda davetli katıldı. 

Veda yemeğinin ardından Vali Mustafa Tutulmaz’a günün anısına hediyeler takdim edilerek, fotoğraf çekimi ile program sona erdi. 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.