Devrek Postası

DEVREK’TE KÖPRÜNÜN ETRAFI ÇÖPLÜK ALANINA DÖNDÜ

Devrek Meslek Yüksek Okulu, Devrek TOKİ, Devrek KYK Kız Yurdu’nun bağlantı noktasına yapılan ve Şehit Ömer Halisdemir adı verilen köprünün etrafı çöplüğe döndü.

DEVREK’TE KÖPRÜNÜN ETRAFI ÇÖPLÜK ALANINA DÖNDÜ
152 views
30 Ağustos 2023 - 9:41

15 Temmuzda açılması planlanan; Bülent Ecevit Üniversitesi’ne bağlı Devrek Meslek Yüksek Okulu’nun, Devrek TOKİ, Devrek KYK Kız Yurdu’nun ve çevre köylerin akarsu üzerinden şehirlerarası D-750 Zonguldak-Ankara karayoluna bağlantı köprüsü hizmete bir türlü açılamadı. Köprünün etrafı çöplük haline geldi.
Devrek Meslek Yüksek Okulu’nun, Devrek TOKİ, Devrek KYK Kız Yurdu’nun bağlantı noktasına DSİ tarafından yapılan köprüye 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Ömer Halis Demir’in adı verildi. Ancak henüz hizmete açılmayan köprünün etrafı çöplüğü döndü.
Köprünün karayolu bağlantısı asfalt atılmadığı için; çevre köylerde acil hastası olan insanların ulaşımına sunulamamakta, (yakın zamanda sel felaketi yaşanan Devrek’te) yeni eğitim öğretim dönemi başladığında yurda yerleşecek öğrencilerin ve Devrek dışından okumaya gelecek öğrencilerin ihtiyacına cevap verecek kamu hizmeti sağlanamakta.
Çöp yığınlarına tepki gösteren vatandaşlar; “TOKİ’ye gidecek karayolu kısmına, yolun ulaşımını engelleyecek şekilde çöp ve kum tepeleri oluşturularak, bölge halkının kamu hizmetinden fayda sağlaması da engellenilmektedir.
Halkın vergileri ile oluşturulan ve şehide adı verilen köprünün etrafına kullanılmış klozetler, çöpler atılarak yaratılan saygısızlığın da giderilerek; ihtiyaç olan köprünün bağlantı yollarının asfaltlanması, kamu hizmetine sunulması acil ihtiyaç durumundadır. bölge halkının kalkınmasında, eğitim ve sosyal hayatında ihtiyaç olan köprünün kamu hizmetine açılması gerekmektedir”dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.