Devrek Postası

BAŞKAN KIYCI’DAN, ÇELİK’E DESTEK

Zonguldak Devrek Devlet Hastanesi Başhekimi Avni Çelik, AKP Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan hakkında, kendisini tehdit ettiğini öne sürerek suç duyurusunda bulundu. Bu olay üzerine İYİ Parti Devrek İlçe Başkanı Bahadır Kıycı yazılı bir basın açıklamasında bulundu.

BAŞKAN KIYCI’DAN, ÇELİK’E DESTEK
134 views
07 Eylül 2023 - 10:05

İYİ Parti Devrek İlçe Başkanı Bahadır Kıycı yaptığı açıklamada şunlara yer verdi: “Devrek Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Avni ÇELİK’e AKP Bartın İl Başkanı Yaşar ARSLAN tarafından yapılan hakaret ve saldırıyı kınıyorum.

Çaydeğirmeni beldesinde meydana gelen elim kazada hayatını kaybeden AKP Bartın İl Başkanı Yaşar ARSLAN’ın oğlu Muhammed Ali ARSLAN’a Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

Sağlık çalışanlarını itibarsızlaştıran politikalar sonucu artık aciller, hastaneler, aile sağlığı merkezleri, kısaca hekimlerin görev yaptığı tüm sağlık kurumları güvensiz ortamlar haline getirilmiştir. Kimileri siyasi nüfuzunu, kimileri sadece adını kullanarak kimileri de sadece hasta yakını olarak ayrım gözetmeden olumsuz bir sonuçla karşı karşıya kalan herkes sağlık çalışanlarına şiddet gösterebilme cesaretine sahip hale gelmiştir. Her geçen gün onlarca meslektaşımız şiddete uğrama riski ile burun buruna insan hayatı için çalışmak durumunda kalmaktadır. Oysa sağlık emekçilerinin yaşam hakkına kastedilmesini önleyecek her türlü tedbirin alınması devletin yükümlülükleri arasındadır. Şiddete uğrayan Devrek Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Avni ÇELİK’e bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi ileterek sürecin takipçisi olacağımızı duyuruyoruz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.