Devrek Postası

UĞUR DİKENLİ PARTİSİNİN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Başkanı Uğur Dikenli, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

UĞUR DİKENLİ PARTİSİNİN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI
20 views
08 Eylül 2023 - 10:42

Başkan Dikenli mesajında şu görüşlere yer verdi:   “Cumhuriyet Halk Partisi, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde 9 Eylül 1923 yılında Halk Fırkası adıyla kurulmuştur. 1924 yılında Cumhuriyet Halk Fırkası, 1935 yılında Cumhuriyet Halk Partisi adını almıştır. 1927 yılında Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik ve Laiklik dört temel ilke olarak belirlenmiştir. 1935 yılında Devrimcilik ve Devletçilik ilkelerinin eklenmesiyle altıya çıkarılmıştır. Partimizin amblemi olan altı ok bu altı ilkeyi temsil etmektedir.

  Cumhuriyet Halk Partisi kurucusu ve ilk genel başkanımız Atatürk’ün önderliğinde ulusal bağımsızlığı kazanan, Cumhuriyeti kuran, saltanatı kaldıran, hilafete son veren ve Ulusal Birliği sağlayan partidir. Hukuk ve eğitim gibi toplumsal konularda gerçekleştirdiği reformlarla çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni biçimlendirmiştir. Ulusal sanayinin ve ekonominin gelişmesine, tarım alanında yapmış olduğu köylüyü destekleyen hamleleri ile dışa bağımlılığı sona erdirmiş partidir. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ‘Benim iki büyük eserim vardır biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ sözleriyle partimizin değerini ortaya koymuştur. Bizlerde bugün Cumhuriyet Halk Partisi yöneticileri olarak görevimizin öneminin farkındayız.Cumhuriyet Halk Partisi, Sivas Kongresi ile başlayan milli mücadele günlerinde temelleri atılmış, dilekçe ile değil, milletin birliği beraberliği ile savaş alanlarında kurulmuş bir partidir. Türkiye Cumhuriyeti’ni kurma ve ülkemizin en köklü partisi olma gibi sahip olduğu ayrıcalıklı tarihsel mirasıyla, geleneğini ve temellerini en iyi şekilde temsil eden, demokrasinin bekçisi kurtuluşun ve kuruluşun partisi olarak bugün de ilk gün ki heyecanla milletimize hizmet etmeye devam etmektedir. Ülkemizi tam bağımsız, aydınlık, özgür, hukukun üstün olduğu, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu güzel günlere kavuşturacak olan yine Cumhuriyet Halk Partisidir. Her türlü zorluklara rağmen emek veren, çalışan, mücadele eden örgütlerimizi ve Partimizin 100. Kuruluş yıldönümünü, kutluyorum”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.