Devrek Postası

KODAMAN:“SEL GÖKÇEBEY’İN KADERİ DEĞİLDİR”

AK Parti Gökçebey İlçe Başkanı Erkan Soner Kodaman, DSİ Bölge Müdürü Yasin Devrim, DSİ yetkilileri ve AK Parti İl Genel Meclisi üyesi Vedat Tuzcuoğlu ile Agusto deresinde incelemelerde bulundu.

KODAMAN:“SEL GÖKÇEBEY’İN KADERİ DEĞİLDİR”
17 views
09 Eylül 2023 - 14:02

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bakanlığa bağlı 38 deniz aracıyla özellikle dere ağızlarında oluşan tıkanmaların önüne geçildiğini ve tarama çalışmalarının aralıksız sürdürdüğünü açıklamıştı. Bunun üzerine son iki yılda Gökçebey için büyük sorun ve hasar oluşturan Agusto deresi için de AK Parti İlçe Başkanı Erkan Soner Kodaman; DSİ yetkililerini ilçeye davet ederek sorunun çözümü için adım atılması adına girişimde bulundu.
Agusto Deresi Islah Değil Revize Ediliyor
DSİ Bölge Müdürü Yasin Devrim ile Agusto deresinin başlangıç noktasından itibaren incelemelerde bulunan Başkan Kodaman inceleme sırasında şunları ifade etti: “Dünyanın gündemi küresel ısınma iklimsel bozukluklar iken buna hazırlıklı olmamak hiç içten değil.
Belediyenin yanlış yapılanması ve hatalı altyapı uygulamasına bir çözüm haritası öneriyoruz. Yerel yönetim kaynaklı altyapı sorunu bir an önce çözülmeli. Halkın gözüne hoş gelecek avutucu ve geçici üstyapı çalışmaları maalesef gelecek felaketlere engel olmuyor.
Agusto deresi hali hazırda şehrimize büyük bir güzellik ve estetik katacak durumda olması gerekirken maalesef yanlış uygulamalar sebebiyle başımıza bela durumuna gelmiştir.
İki yıl her yaz mevsiminde yaşanan sel felaketine maalesef yetkisi dahilinde olduğu halde çözüm üretmeyen ve hala bir girişimde bulunmayan belediye yönetimi sanırım daha kötü sonuçların ortaya çıkmasını bekliyor.

Agusto Deresi Tepeden Tırnağa İşleme Alınacak

Kodaman: “Bugün Bölge Müdürümüz ile çok verimli bir çalışma yürüterek; Agusto deresinde hem yan setlerin yükseltilmesi; hem de yer yer dere yatağının genişletilmesi konusunda yapılan proje üzerinde konuştuk. Agusto deresinin oluşturduğu felaketlerin önüne kesin ve kalıcı olarak geçmek üzere adım attık.”

Agusto’nun İhalesi 28 Eylül’de

Başkan Kodaman’a ilçeye yönelik yaptığı çalışmalar için teşekkür eden Bölge Müdürü Devrim Agusto Deresinde yapılacak çalışmanın ihale sürecinin hızla başlattıklarını belirterek; “DSİ 23. Bölge Müdürlüğü, Yatırım Programı ve Uygulama Planında yer alan “Zonguldak Gökçebey Agusto Deresi Rehabilitasyonu” işi kapsamında beton ağırlıklı duvar, menfez, korkuluk ve uyarı levhası imalatları yapılacak. Bu kapsamda da Agusto Deresi Rehabilitasyonu işi kapsamında; 3500 m beton ağırlık duvar, 7 adet yeni köprü yapacağız.”dedi.

Vatandaş Şikayetçi

Bölgede tarım ve konaklama amaçlı bulunan vatandaşlar ise belediyenin yaptığı geçici çözümlerden şikayetçi olduğunu belirtti. İki yılda yirmi geri gittik diyerek; belediyenin yanlış çözümleri peşinde yeni sorunlar getirdi. Geçen yıl yaşanan selde geçici ama hatalı çözüm ürettikleri için bu yıl daha ağır hasarlar oluştuğu belirten vatandaşlar İlçe Başkanı Kodaman ve DSİ Bölge Müdürü Devrim’e teşekkür etti.

Sürecin Takipçisi Olacağız

AK Parti İlçe Başkanı Erkan Soner Kodaman çalışmaların seçim yatırımı değil halka hizmet olduğunu söyleyerek; “Yapılan çalışmaların her zaman olduğu gibi takipçisi olacağız. Bugüne kadar köylerimizden tutun ilçe merkezimize kadar olan tüm alanlarda çözüm odaklı bir oluşum olduk. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda Hükümetimizin ve Devletimizin tüm imkanlarını bu ilçeye getirmekten hiç geri durmadık. Ancak görüyoruz ki; yatırımları mevcut koltukları için bir malzeme yapanlar hep geçici çözümlerle vatandaşlarımızı mağdur etmiş. Kaldırım veya yol taşı döşemekle vatandaşa hizmet götürdüğünü düşünen her zihniyetle yaklaşan yerel seçimlerde mücadelemize devam edeceğiz. Partim ve şahsım adına umuyorum ki, Gökçebey halkı da bu çabayı sandıkta demokratik bir çerçevede takdir edecektir. Yerel yönetimler merkezi sistemle bağlantılı yapılardır. Yatırım ve girişimlerin hızlı ilerlemesi için önce güçlü idarecilik ister. Yapılan ve yapılacak tüm yatırımlar için Devletimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.