Devrek Postası

HES’e tepki toplantısı ‘Yarın geç olmasın’

Devrek ilçesine bağlı Yağmurca köyünde Okyanus Enerji Üretim İnşaat A.Ş. tarafından Devrek Çayında planlanan 3 hidroelektrik santrali için ÇED sürecinde devam ederken Yağmurca Köyü’nde halk tepki için bir araya gedi.

HES’e tepki toplantısı ‘Yarın geç olmasın’
100 views
10 Eylül 2023 - 13:04

Yağmurca köyünde Siyasi Parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarlar, Kooperatifler, Çevreciler ve Halk temsilcileri bir araya geldi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) emeklisi ve Bütün Canlılar Bir Arada Yaşaması Gönüllüleri Platformu sözcüsü Dursun Doruköz, “Bu sesimiz bu uyarımız bu haklı mücadelemiz Yazıcık’dan Çaycuma Filyos ırmağı boyunca akan bu suyumuzdaki bütün canlıların hayatta kalması içindir. Bu haklı mücadelemiz bir avuç insanlar para kazansın diye Filyos ırmağında 3 tane daha HES yapılırsa hepimizin üzerine bu barajlardan buharlaşma sonucu, Bolu ilinde gelen sanayi atıkları zehirlerinin barajlarda biriken zehirler bütün canlıları yok edecektir. Ateş üzerimize düşmeden bu zehir karşı bütün toplumu göreve davet ediyoruz. ” dedi.

Düzenlenen toplantıya CHP İlçe Başkanı Uğur Dikenli, İYİ Parti İlçe Başkanı Bahadır Kıycı, 27. Dönem Milletvekili Adayı Mustafa Adil Özkan, köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

4 Bakanlığa imza kampanyası verileceği ve yurt dışındakilerin de bilgilendirilmesi lazım denildi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Bahadır Kıycı; “Bölge halkımızın talepleri ve yaşamsal düzeni bizim için her zaman ön plandadır. Bunu korumak ve güzelleştirmek adına atılacak her adımın yanındayız. bu bölgenin ekolojik dengesine şerh koymak kötü sonuçlar doğuracaktır.”dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.