Devrek Postası

O İŞ YERLERİNE YAĞMUR GİBİ PARA CEZASI YAĞDI

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, kentte toplu tüketim alanlarındaki iş yerlerinden 522’sinin gıda denetiminden geçtiğini, 30’una da asgari teknik ve hijyenik şartları sağlamadıklarından idari para cezası uygulandığını bildirdi. 

O İŞ YERLERİNE YAĞMUR GİBİ PARA CEZASI YAĞDI
131 views
12 Eylül 2023 - 12:35

Müdür Çataklı, yaptığı açıklamada, ülke genelinde 21 Ağustos-8 Eylül 2023 tarihleri arasında üç hafta boyunca eş zamanlı başlayan denetimlerin Zonguldak’ta da 30 kişiden oluşan Gıda Şube Müdürlüğü ekiplerince titizlikle yürütülerek tamamlandığını, Tarım ve Orman Bakanı Sayın İbrahim Yumaklı’nın talimatları doğrultusunda havaların ısınmasıyla birlikte oluşabilen gıda kaynaklı salgın ya da vaka olaylarıyla karşılaşmamak ve kamu sağlığı ile tüketicilerin gıda güvenilirliği açısından korunmasını sağlamak için toplu tüketim yerlerinin denetimlerine ağırlık verildiğini söyledi.

‘’DENETLENEN 522 İŞ YERİNDEN 30’UNA İDARİ PARA CEZASI UYGULANDI’’

Müdür Çataklı, şöyle dedi: ‘’Zonguldak’ın ilçelerinden merkez, Kozlu, Kilimli, Karadeniz Ereğli, Alaplı, Çaycuma, Gökçebey ve Devrek’te lokanta, restoran, kafeterya gibi toplu tüketim yerlerine yönelik gıda kontrolörlerimizle birlikte denetimlerimizde asgari teknik ve hijyenik şartları sağlamayanlar tespit edildi. Denetimlerimizde 30 işletmeye hijyenik şartların mevzuata uygunsuzluğu ve son tüketim tarihi geçmiş ürün bulundurmak işlemlerinden idari para cezası uygulandı.’’

‘’ŞİKAYETLERİNİZİ ALO GIDA 174 HATTINA BİLDİRİNİZ’’

Müdür Çataklı, ‘’Tüketicilerin gıda ile ilgili her türlü şikayetlerini T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı ALO Gıda 174 hattına bildirmeleri, gıda denetimlerinin etkinliği açısından oldukça büyük önem arz etmektedir. Çünkü en iyi denetçi tüketicinin kendisidir’’ diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.