Devrek Postası

“Fonksiyonel Ormanları Kurmak İçin Çalışıyoruz”

2024 – 2026 yılları Döner Sermaye bütçe hazırlıkları Bartın, Karabük ve Zonguldak illerinde gelir-gider bütçesi ile izleyen iki yılın tahminlerinin tespit edileceği bütçe toplantıları sona erdi.

“Fonksiyonel Ormanları Kurmak İçin Çalışıyoruz”
51 views
13 Eylül 2023 - 12:23

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şu şekilde: “Genel Müdürlüğümüzün stratejik planları ve politikaları doğrultusunda Türkiye Yüzyılı vizyonuyla hazırlanmakta olan Döner Sermaye Bütçe Teklifleri, gelir-gider denk bütçe olacak şekilde hazırlanmasına ve gelir tahminlerinin en doğru şekilde bütçeye yansıması hedeflenen ve bu doğrultuda Bölge Müdürlüğümüze bağlı 14 Orman İşletme Müdürlüğü ve Fidanlık Müdürlüğünde gerçekleştirilen bütçe toplantılarının sonuncusu Zonguldak Orman İşletme Müdürlüğü toplantısı ile gerçekleştirildi.

Toplantıya; Bölge Müdürümüz Sayın Faruk Bayraktaroğlu riyaesinde Bölge Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet Pınar, Ağaçlandırma ve Silvikültür, Makine İkmal, İşletme Pazarlama, Orman İdaresi ve Planlama, Mali İşler Şube Müdürleri, Zonguldak İşletme Müdür Vekili ile İşletme Şefleri tarafından katılım sağlandı.

Bölge Müdürümüz Sayın Bayraktaroğlu yaptığı konuşmada gelirlerin arttırılarak azami tasarrufla giderlerin azaltılması ve kurumsal verimliliğe vurgu yaparak “Bölge Müdürlüğümüzün süreklilik gösteren görev ve fonksiyonlarını yürütebilmesi için ayrılacak kaynakların etkin ve verimli bir biçimde değerlendirilmesi, toplam bütçe içerisinde ana ormancılık faaliyetlerinin payının arttırılması hedefliyoruz” dedi.

İşletme Müdürleri tarafından sorumluluk alanlarında yürütülen ormancılık faaliyetleri hakkında yapılan bilgilendirmeyle başlayan toplantılar, İşletme Şefleri tarafından İşletme Şefliklerinde yürütülen faaliyetler, gerçekleşmeler ve takip eden yıllarda yapılması hedeflenen çalışmalar hakkında detaylı anlatımlarla devam etti.

Döner Sermaye bütçe hazırlıkları ile sürdürülebilir orman yönetimi çerçevesinde, ormanlarımızı korumak, geliştirmek ve devamlılığını sağlayacak şekilde hazırlanan planların bütçesi oluşturulacaktır.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.