Devrek Postası

ZGC’den Öztürk’e; “Hadsizlik yapma”

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, Çaycuma Belediyesi Basın, Halkla İlişkiler ve Kültür Müdürlüğü sorumlusu Ahmet Öztürk’ün gazetecilere hitaben yaptığı saygısız davranış sonucunda açıklamalarda bulundu.

ZGC’den Öztürk’e; “Hadsizlik yapma”
57 views
10 Ekim 2023 - 11:41

Akbıyık yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Zonguldak Çevre ve Koruma Derneği Başkanı, Çaycuma Belediyesi Basın, Halkla İlişkiler ve Kültür Müdürlüğü sorumlusu Ahmet Öztürk, aşağıdaki yazılı ifadelerde bulunarak yerel basını töhmet altında bırakmış, itham etmiş, gerçek dışı yalan beyanlarla basın emekçilerini zan altında bırakarak hakaret etmiştir.

Öztürk’ün ifadeleri aynen şu şekildedir: ‘’Bugün gücümüz yetmiyor belki. Ama tarih toplumdaki yılgınlıktan istifade edip bir anıt yapıyı yıkan cahil yöneticileri de adına gazete denen müsvedde parçalarında yalan yanlış yazılarla algı operasyonu yürüten muharrir parçalarını da, sessiz kalan sözde muhalefeti de mutlaka bir kenara not ediyor. Zonguldak yüzümüze bakıyor. Bizse büyük yüzsüzlükle yıkımı seyrediyoruz. Her iki cihanda da hesap veremeyeceğiz hepimiz”

Öztürk, zaman zaman yerel basına karşın hakaretlerde ve aşağılayıcı ifadelerde bulunmaktadır. Geçmişte bir kamu kurumunda çalıştığı sırada yaptığı görevi bile ihmal ettiği ve yerel basına bedelli giriş yaptığı iddia edilen, kıdem tazminatı ile gündeme gelen, köşe yazan, zaman zaman bile ahkamlar kesen bu şahıs yerel basına karşın sıklıkla ağır, gerçek dışı ve rencide eden ifadelerde bulunmaktadır. İli temsil eden Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti olarak, bu şahsı şiddetle ve esefle kınıyoruz.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya çağrımız: “Bu şahsın bizlere karşın yaptığı hakaretler dağ oldu, taştı. Çaycuma Belediyesi gibi yıldız bir yerel yöneticilik örneği gösteren bu kuruluşa bu ismin yakışmadığını belirtmek istiyoruz.

Heleki Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü gibi temsil görevi ve devamla Kültür veSosyal İşler Müdürlüğünde görev alan bu şahsın bu çalışma alanının da gözden geçirilmesi gerekir.

Kaldı ki yerel basını önemseyen ve değer veren siz değerli başkanımızın, belediyenin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü gibi önemli bir göreve basın emekçilerini aşağılayan, paçavra olarak nitelendiren bir kişi ile devam edip etmemenizin takdirini size bırakıyoruz.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti, ili için her daim vardır, öncü ve liderdir, gazete ve gazetecilere hizmet eder, bizleri hedef gösterenlerinde gelecekte bunun ağır sonuçlarına katlanacaklarını bildirmek isteriz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.