Devrek Postası

Ertuğrul: “Halkın memnun olmadığı isimler belediye başkan adayı gösterilmeyecek”

CHP Milletvekili Eylem Ertuğrul, Halil Posbıyık ve diğer mevcut belediye başkanlarına adaylık sürecinde pozitif ayrımcılık yapılacak mı sorusuna bu şekilde cevap vermesi dikkat çekti.

Ertuğrul: “Halkın memnun olmadığı isimler belediye başkan adayı gösterilmeyecek”
59 views
15 Kasım 2023 - 19:11

CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, adaylarda aranacak kriteri “Seçimleri kazanabilecek, halk tarafından kabul görecek insanlar aday yapılacak” olarak açıklayarak önemli mesajlar verdi. CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, aday adaylığı başvuruları ile ilgili olarak önemli açıklamalar yaptı.

HALK TARAFINDAN KABUL GÖRECEK İNSANLARI ADAY YAPACAĞIZ

Milletvekili Ertuğrul gazetecilere, “Şu an için ortaya çıkan aday adaylarımız var. Bu aday adaylarımızın Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olmak istemeleri güzel bir şey. Bu insanların partimize olan ilgisini ve güveninin arttığını gösteriyor. Yapılacak aday adaylığı başvurularından sonra şehirde seçimleri kazanabilecek, halk tarafından kabul görecek insanların aday yapılacağını düşünüyorum” ifadesini kullandı.

HALKIN MEMNUN OLMADIĞI BELEDİYE BAŞKANLARI GİDİCİ

Adaylık sürecinde mevcut belediye başkanlarına pozitif ayrımcılık yapılacak mı. Özellikle Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık için” sorusuna yanıt veren Milletvekili Eylem Ertuğrul, “Genel merkezimiz şöyle bir prensip kararı aldı. Yani halkın memnun olduğu belediye başkanlarını değiştirmemek gibi bir anlayış ortaya çıkacak. Ama tabii bu şehirler bazında tek tek değerlendirilecektir. İnsanların başarılarına bakılacaktır. Halk tarafından tekrar isteniyor mu, istenmiyor mu? Buna bakılacaktır. Seçimden önce verilen sözlerin ne kadarı tutuldu, ne oldu, ne bitti? Buna göre değerlendirmeler olur ve her ilçemizde ve merkezde buna göre belediye başkan adaylarımız belirlenir diye düşünüyorum” şeklinde cevap vermesi oldukça manidar bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.