Devrek Postası

ZONGULDAK’A 50 MİLYON TL ÖDENEK

Zonguldak’ta 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını belirten Bakan Yerlikaya kayıp geminin mürettebatı ile ilgili arama çalışmalarına devam edildiğini ifade etti.

ZONGULDAK’A 50 MİLYON TL ÖDENEK
14 views
20 Kasım 2023 - 10:35

Ali Yerlikaya Zonguldak’ta hasar tespit çalışmalarının başladığını ifade ederek 50 milyon TL’lik ödenek ayrıldığını ve bu ödeneğin Cumartesiye kadar ilgili yerlere ulaştırılacağını belirtti.

Bakan Yerlikaya’nın açıklaması şu şekilde: “Zonguldak’ta 57 okulun çatısı uçtu. Bunlarla ilgili AFAD ve Milli Eğitim Bakanlığımız ile yapılan görüşmeler sonrasında 50 milyon TL kaynak gönderildi. Diğer harcamalar doğrultusunda Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda tüm bakanlıklarımız çalışmalara başladı.Okulların onarımı ile ilgili süratle çalışmalara başlayacağız. 43 iş yeri ve evin çatısının uçtuğu bilgisi de mevcut. Bunlarla ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz çalışmalarına başladı. Tarım arazileri ile de Tarım İl Müdürlüğü ekiplerimiz çalışmalarına başladı. Ödeneklerin Cumartesi gününe kadar yapılmasını bekliyoruz” dedi.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.