Devrek Postası

Avrupa Devrekliler Derneği’nden birlik mesajı

Avrupa Devrekliler Derneği’nden birlik mesajı
51 views
17 Ocak 2024 - 7:10

Merkezi Almanya’nın Herne kentinde yer alan Avrupa Devrekliler Derneği, Türkiye’den gelen hemşehrilerinin de adeta evi oldu. Türkiye’de yaşanan deprem felaketinde gece gündüz çalışarak büyük fedakarlık yapan ve vatandaşlarımıza her türlü yardımı sağlayan, başarılı çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Avrupa Devrekliler Derneği hemşehrileriyle bir araya geldi.

Almanya’daki derneğimiz ile gurur duydum.

Türkiye’den Zonguldak iline bağlı Devrek ilçesine bağlı Yılancakuz köyünden Almanya’ya gelen İsmet Korkut, Avrupa Devrekliler Derneği’ni ziyaret etti. İsmet Korkut, Almanya’da Devreklilerin kurduğu dernek lokalini görünce çok mutlu olduğunu ifade ederek, Devrekli hemşehrilerinin derneğe sahip çıkmasının çok önemli olduğunu belirtti.

Korkut, ” Almanya’ya ziyaret için geldim. Buradaki dernek lokalimizi ziyaret ederek, derneğin çalışmaları hakkında Mustafa Yağcı başkanımdan bilgi aldım. Derneğimiz, hem Almanya’da, hem de Türkiye’de önemli işlere imza attı. Devrek’te de önemli işler yapıyorlar. Her yerde bir derneğimizin olması çok önemli. Çok mutlu oldum ” dedi.

Almanya’da kültürümüzü yaşatıyoruz.

Dernek başkanı Mustafa Yağcı, Avrupa Devrekliler Derneği olarak, kuruldukları günden beri gerek Devrekli hemşehrileri için, gerekse vatandaşlarımız için bir derneğin yapması gerekenleri yapmaya çalıştıklarını belirtti. Başkan Yağcı, dernekçiliğin gönül işi olduğuna vurgu yaparak, Devrekli hemşehrilerinin derneğe sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Başkan Yağcı, konuşmasında, ” Derneğimiz kurulduğu günden beri, faaliyetlerini geniş bir alanda sürdürüyor. Dünden bugüne önemli bir rol katettik. Yapacak çok işimiz var. Dernekçilik çok önemli. Bu daha da önemli olmaya başladı. Biz, bunu ülkemizde yaşanan deprem felekatinde yaşadık. Halkımız kenetlenerek, derneğimiz üzerinden tırlar dolusu yardım yaptı. Maddi yardımlar da buna dahil. Günlerce genç, yaşlı ve kadınlar uyumadan deprem bölgesine yardım ulaştırabilme adına canla başla çalıştılar. Bu inanılmaz bir duyguydu. Vatandaşlarımızın, dernek çatısı altında bu faaliyetleri, dernekçiliğim önemini ortaya koydu. Derneğimiz, sadece Almanya’daki vatandaşlarımızın değil, ülkemizden gelen vatandaşlarımızın da evidir. Bugün, değerli hemşehrimiz İsmet Korkut ağabeyimiz bizi ziyaret etti. Türkiye’den, derneğimizin faaliyetlerini duymuş. Şimdi de kendi gözleriyel bunu gördü. Devrekli hemşehrilerimize kapımız her daim açık. Devrek ilçemizdeki sorunları ve önümüzdeki yerel seçimi değerlendirdik. Bu konuları yönetim kurulu arkadaşlarımızla daha geniş ele alacağız. Tüm hemşehrilerimizi derneğe üye olmaya davet ediyorum ” dedi.

Derneğin eski başkanarından Ufuk Saraç ise dernek olarak, tüm Devrekli hemşehrileri derneğe davet etti. Saraç, Devreklilerin birlik olması gerektiğini söyledi.

Memleket Partisi 28. Dönem Zonguldak 1.Sıra Milletvekili adayı ve NRW Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Yağcı’da hemşehrilerinin dernek çatısı altında toplanmasından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, derneklere sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Buluşmada; Dernek başkanı Mustafa Yağcı, eski başkanlardan Ufuk Saraç, Memleket Partisi 28. Dönem Zonguldak 1.Sıra Milletvekili adayı ve NRW Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Yağcı, Recep Komşucuk, İsmet Korkut, Halis Kalaycı, İlyas Korkut, İlhan Korkut, Halis Kalaycı, Recep Korkut, Savaş Korkut, Harun Korkut, Ferhat Korkut, Celal Yağcı ve Erol Kalın yer aldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.