Devrek Postası

CHP YÖNETİMİ VE BELEDİYE BAŞKAN ADAYIERDEM’DEN GMİS’E ZİYARET

CHP YÖNETİMİ VE BELEDİYE BAŞKAN ADAYIERDEM’DEN GMİS’E ZİYARET
38 views
08 Şubat 2024 - 13:29

Genel Maden İşçileri Sendikası’nı (GMİS) ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem ve CHP İl Yönetimi, Genel Başkan Hakan Yeşil ile görüştü.

CHP İl Başkanı Devrim Dural, Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem, İl Başkan Yardımcısı Ferdi Ataman ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte GMİS’i ziyaret etti. Ziyarette, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Yener Arslanbuğa, Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir hazır bulundu. Genel Başkan Hakan Yeşil ile görüşen Erdem, projeleri ve çalışmalarından bahsetti. Erdem, işçi hakları ve sendikal mücadeleye önem verdiklerini ifade ederek, “Maden işçileri ve sizlerin mücadelesi bizler için çok önemlidir. Zonguldak emeğin başkentinden emeklinin başkenti oldu. Bizler bunu değiştirmek istiyoruz. TTK bizler için çok önemli. Partimizin istihdamın arttırılması konusunda çalışmaları var. Bizler belediyede iktidar olduktan sonra parti olarak kentin ve bölgenin sorunlarını da ele alacağız.” dedi.

İl Başkanı Devrim Dural da partilerinin TTK’ya 5 bin işçi alımı konusunda çalışması olduğunu ifade ederek, “Bizler bunu yineliyoruz. TTK’da istihdamın arttırılması gerekiyor. Zonguldak için TTK ve maden işçisi son derece önemlidir. Bizler iktidara geldiğimizde bu sözü tutacağız. TTK’nın sosyal, kültürel anlamda kentimize geçmişten bugüne katkısını biliyoruz. 5 bin şehit veren madencilerimizin hak ve hukukunu korumak hepimizin borcu.” diye konuştu.

GMİS Genel Başkan Hakan Yeşil de seçim sürecinde Erdem’e başarılar dileyerek, yerel siyasetçilerin madencinin ve maden işçisinin sorunlarını her zaman gündemde tutması gerektiğini ifade etti. Demokratik şekilde seçim sürecinin ilerlediğini belirten Yeşil, “Seçim sürecine girdiniz. Sizlere hayırlı olsun diyorum. Demokrasinin olmazsa olmazı seçim dönemindeyiz. Başarılar diliyorum. TTK bu kent için önemli kurum. Tüm siyasi partilerin desteğini bekliyoruz. İstihdamın arttırılması konusunda bizim mücadelemiz sürüyor. Bu kurumu hep beraber yaşatmamız lazım. Sizlerin, yerel yöneticilerin bu konuda destekleri çok önemli. Zonguldak’ta yaşıyoruz. Hep birlikte bu kentin değerlerini korumalıyız.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.