Devrek Postası

ÖZCAN ULUPINAR PROJELERİNİ TANITTI

“Devrek yol ayrımında; ya dürüstlük, ya yolsuzluk”

ÖZCAN ULUPINAR PROJELERİNİ TANITTI
103 views
11 Mart 2024 - 7:41

AK Parti’nin Devrek Belediye Başkan Adayı Özcan Ulupınar, River Park Otel’de projelerini anlattı. Ulupınar burada yaptığı konuşmada mevcut Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’a yüklenerek, “Ego ve kibir tavan yapmış. Bilinmeyen bir servet artışı var. 1 Nisan’da hesaplaşacağız” dedi.

AK Parti Devrek Belediye Başkan adayı Özcan Ulupınar River Park Otel’de yaklaşık bin beş yüz kişinin katılımıyla proje tanıtım toplantısı yaptı.
Toplantıya AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Devrek İlçe Başkanı İsmail Cinbir, İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi Üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Tülay Sayılı ve 1500 civarında Devrekli katıldı.
İl Başkanı Mustafa Çağlayan burada yaptığı konuşmada, Devrek’in isminin geçmişte adaletle anıldığını şimdi ise yolsuzluklarla anıldığını söylerken, şunları kaydetti:
“İKİ PERSONEL CEZAEVİNDE”
“Özcan Ulupınar’ı Cumhurbaşkanımız aday yapmıştır. Diğer aday adaylarımız da burada onlar da Ulupınar aday ise biz de yanındayız dediler.
Onlar da bu salonda. Belediyeyi nasıl yönetikleri ortada. İki personel cezaevinde” dedi. 
AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan’ın ardından söz alan Belediye Başkan Adayı Özcan Ulupınar, mevcut başkanın 5 yıl önce açıkladığı 13 projeden 11’ini yapmadığını ve belediyenin 40 milyon olan borcunu 200 milyona çıkardığını kaydederek, “Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmeyiz. Yapılan hiç bir şey yok. Devrek’te lağım suları ulu orta akıyor. Arıtma üç aydır çalışmıyor. Ego ve kibir tavan yapmış. Şirket kurmuşlar. Bir liralık malı o şirket üzerinden 5 liraya alıyorlar. Bilinmeyen bir servet artışı var. Tabii ki bunun hesabını soracağız. Vurgun düzeni devam etsin diye kraldan fazla kralcı olan belediye müdürleri var. Onlarla da 1 Nisan’da hesaplaşacağız” dedi.

Ulupınar sözlerine şöyle devam etti:

Devrek yol ayırımında; ya dürüstlük ya yolsuzluk. Ya temizlik ya toz toprak çöplük. Diğer tarafta dürüstlük, hizmet. Şunu da söylemek istiyorum: bizim bakın 2004 yılında aktif siyasete başladık, kamu kurumlarını ilk tamamlayan Devrek’ti. Biz yeri verirdik, imar tadilatını yapardık, bakanlarımız buraya binaları yaptırırlardı. Halil Posbıyık buraya maça geldiğinde “Devrek’i kıskandım” dedi. Alaplı Belediye Başkanı “sizin hastaneniz çok önceden bitti” dedi. Biz bunları babamızın parasıyla yapmadık, belediye imkânları, hükümet imkânları… çok şükür gerçekleştirdik. 2004’te de biz böyle bir belediye devraldık. O dönem çalışanların çoğu bize oy vermemişti. Bir sonraki seçimde %90’ı bize oy verdi.Neden? Çünkü onların maaşlarını da, kıdem tazminatlarını da, ikramiyelerini de biz verdik. Esnaf işçiye veresiye ürün vermezdi maaşlarını doğru düzgün alamadıkları için. Esnaf karşısında itibarları arttı. Şimdi o insanlara baskı yaptırıyor, mitinglerine açılışlarına götürüyor. Bu arkadaşın davranış bozukluğu var; birisi farklı bir şekilde davranırsa anında çöpe, akşam sosyal medyadan hakaret ediyor, sabah cezalandırıyor, öğleden sonra da kucaklıyor. Ben şunu söylemek istiyorum; işçi kardeşlerim, memur kardeşlerim sabredin. %79 zam verdi, inanın biz aday olduktan sonra %79’a çıkardı. O da çok değil, biz onun da üzerinde zam vereceğiz. Bu kardeşlerimizle beraber Devrek’i yeniden imar edeceğiz. Bakın Zonguldak’ta bir Filyos projesi var. Bartın’a servis var, Devrek’e servis yok.

Devrek’in girişindeki öğretmen evinden tutun, adliyeden, hastaneye kadar, stadyumdan huzur evine kadar, terminalden, pazar yerinden, itfaiyeye kadar, tüm okullar, jandarma binası hepsi bizim dönemimizde yapıldı. Şimdi kapalı spor salonu ve yüzme havuzu yapılıyor, emniyet müdürlüğü yapılıyor. Bakın köprü yapıldı, ama bağlantı yolları yapılamadı. Öyle bir dertleri yok. Biz vatandaşın derdiyle dertleniyoruz, topu taça atmıyoruz, başkasına pas atmıyoruz. Neden? Bir tane vatandaşın derdini çözemezsek biz kendimizi huzursuz hissediyoruz.

Şuanda Devrek Belediyesinin bir hizmet binası yok, bizim yaptığımız terminal binasında hizmet veriyorlar, yoksa konteynerde hizmet verecekler. Bir seyir terası yapıldı, çöküyor, şuanda kapalı. Bir saat kulesi yapıldı, o kadar. Bunların hiçbir tanesi 160 milyonu karşılamaz. Şimdi diyeceksiniz ki sen bunları nasıl yapacaksın? 1 yılda bu şehir tertemiz olacak. 5 yılda bütün projeler bitecek. Bu tecrübeyle bunu başaracağız. Devrek çöp ev olmuş durumda, her yerde sokak köpekler, her taraf toz toprak. Kaldırım da belli değil, yol da belli değil. Devrek’i temizleyeceğiz, pırıl pırıl yapacağız, ondan sonra düzenleyeceğiz, ondan sonra süsleyeceğiz. Burası Ankara’nın Zonguldak’a giriş kapısı, 120 yıllık belediye, 3000 yıllık geçmişi var.

Sizden bir ricam var, Allah’ın izniyle biz bu seçimi alacağız, açık ara alacağız, öyle bir seçim olsun ki, bu seçimi alalım ama lütfen bundan sonra bunlara burayı vermeyelim. Genel seçimde ve yerel seçimde Ak Parti’nin kalesi olan Devrek bir daha CHP’ye hiç geçmesin.

Mevcut başkanın seçim beyannamesi yok, olsa da bir önemi yok. 13 projeyle çıktı vatandaşın karşısına 11’ini yapmadı. Devrek hayvanat bahçesi yapılmadı, tarım ürünleri projesi yok, robotik atölyesi yok, hamam yok, soğuk hava deposu yok, kültür gezileri yok, kadın emeği festivali yok, Devrek aslında 5 değil 10 yıl kaybetti. Meydan projesini ben yaptım diyor, bizim dönemimizde yapıldı, arasta çarşı projesi yok, şehit anıtı yok, bayrak tepe yok, eski anaokulu projesi yok, heyelan zede konutlarını ben yaptım diyor, devletimiz yok, ücretsiz WİFİ yok.

Eser siyasetiyle Devrek’i inşallah kalkındıracağız, Devrek bunu heyecanla bekliyor. Havaalanımız var, Devrek’te sayısız kamu yatırımı var, Gökçebey yol ayırımında bir tane OSB olacak, Devrek’te de bir OSB olacak. Bizim çok kaliteli bir suyumuz var, Mercimeklik’te, su şişeleme tesisi kuracağız gelir elde edeceğiz, geri dönüşüm tesisi kuracağız, ırmaktan, güneşten elektrik üreteceğiz gelir elde edeceğiz. Bütün bunları böylelikle yapacağız. Buralarda ciddi iştiham oluşturacağız. TOKİ konutları gelecek, üniversitede öğrenci sayısı artacak, büyük bir bastoncular çarşısı yapacağız. Hamam yapılacak, otopark yapılacak, şehir trafiği rahatlatılacak, şehir trafiği düzene sokulacak, bir nikâh salonu yok, yapılacak. Şehir merkezindeki kaymakamlık binasını şehir dışına alacağız, eski belediye binasının olduğu yeri park yapacağız. Meydanı büyüteceğiz ve o sayede bütün kurumlar vergi dairesinden tarıma, milli eğitimden tapuya hepsi aynı binadan olacak, kadın kıraathanesi olacak, e-spor merkezi kuracağız. Çocuklarımız için gençlerimiz için çok güzel projelerimiz var. İş kuracak olan gençlere destek olacağız, bizim işimiz sadece yol su kanalizasyon değil. Kimin nerede ne sıkıntısı varsa çözmekle mükellefiz. Fırat’ın kenarından bir kuzuyu kurt kapsa vebali bizdedir. O şekilde çalışacağız. Allah’ın izniyle çok güzel işler başaracağız.

Sayın Cumhurbaşkanımızın o konuşması beni de duygulandırdı. “Son seçimim” dedi. Biz de ona layık olmaya çalışalım. Bakın bu parti kurulduğundan beri hep tek başına iktidar oldu. Biliyorum emekliler bize kızıyorlar ama kızmasınlar onlar da düzelecek. Yönetim CHP’ye geçse, bunlar partiyi yönetemiyor bunlar maaş da ödeyemez. Bakın görüyorsunuz Suriye’yi görüyorsunuz Filistin’i, yukarıda Ukrayna, dünya yanıyor, biz burada huzurlu bir şekilde hayatımızı devam ettiriyoruz. Teröre, pandemiye, depreme rağmen dimdik ayaktayız.

Kaldı 22 gün. Rehavete kapılmak yok, kapı kapı geziyoruz, hâlâ ulaşamadığımız yerler var. Her akşam 3-4 ev toplantısı yapıyoruz, iş yerlerini bitirmek üzereyiz. Çalmadık kapı bırakmayacağız, girmedik ev iş yeri bırakmayacağız. Allah hepinizden razı olsun, bütün teşkilâtımız gece gündüz fedakârca çalışıyor, ben de sizlere layık olmaya çalışacağım. Hiçbir zaman “elimiz kırılsaydı da bu adama oy vermeseydik” dedirtmeyeceğim. Sizler vatandaşla aramızdaki köprüsünüz.

Bunlardan işledikleri günahların hesapları sorulacak, tüyü bitmemiş yetimin hakkı var, sebepsiz zenginleşme var. Şu ürünü belediye 1 liraya alınabilir, aracı var, aracıya şirket kurdurulmuş, aracı alıyor 1 liraya, belediyeye 5 liraya satıyor. O kadar aç gözlüler ki, o kadar pervasızlar, o kadar cesurlar ki, tüyü bitmemiş yetimin hakkını sormak bizim boynumuzun borcu. İşçilere, memurlara baskı yapılıyor evet, ama bazı arkadaşlar da var ki belediyede, başkanın tekrar seçilmesi için başkandan daha fazla uğraşıyorlar, onlarla da hesaplaşacağız. Onlara da tavsiyem gaza gelmeyin. Yarın savunduklarınız arkanızda duramazlar. Devrek’te ilk kez belediye binasına belediye başkanının resmi asıldı. Kamu binasına başkanın resmi asıldı, tüm belediye imkânlarını kullanıyor, onların da hesabı sorulacak.

Gerçekten büyük bir fedakârlık yapıyorsunuz, ateşten gömlektir, dikenli koltuktur, sizlerle beraber bu yola çıktık, her zaman söylüyorum sefer bizden zafer rabbimden. Allah bizleri mahcup etmesin.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.