Devrek Postası

Zonguldaklı madenciler Soma şehidi 301 madenciyi dualarla andı

Zonguldaklı madenciler Soma şehidi 301 madenciyi dualarla andı
17 views
13 Mayıs 2024 - 8:00

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Manisa’nın Soma ilçesinde 10 yıl önce meydana gelen ve 301 madencinin hayatını kaybettiği maden faciasında şehit olan madencileri unutmadı. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessesi’nde sabah saatlerinde şehit madenciler için Kuran-ı Kerim okutuldu.

TTK Üzülmez Müessesi Kuyu Başı’nda gerçekleştirilen anma programına; TTK Üzülmez Müessese Müdür Yardımcıları Adıgüzel Bakırhan ve Gültekin Kara, TTK Üzülmez İşletme Müdürü Müjdat Birol, GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, GMİS Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak, GMİS Üzülmez Şube Sekreteri Ferat Çiloğlu, Mali Sekreter Durmuş Kocaoğlu, Teşkilatlandırma Sekreteri Dursun İris, Üzülmez İşletme Başmühendisi Melih Özer, kartiye ve servis mühendisleri ile şefleri ve madenciler katıldı.

Maden işçisine simit ve meyve suyu ikram edilen programda şehit madenciler için dua edildi. Duanın ardından madenciler çalışmak için yeraltına indi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.