Devrek Postası

ERTUĞRUL, HEKİMLERİN GEÇİCİ GÖREVLENDİRMELERİNİ MECLİS’E TAŞIDI

ERTUĞRUL, HEKİMLERİN GEÇİCİ GÖREVLENDİRMELERİNİ MECLİS’E TAŞIDI
8 views
13 Haziran 2024 - 8:21

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Dr. Eylem ERTUĞRUL, geçtiğimiz gün Sinop-Boyabat’ta meydana gelen ve 2 genç hekim ile 1 sağlık emekçisi ve vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan kaza ile ilgili TBMM Genel Kurulu’nda konuştu. 
Konuşmasında;

“Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde görevli olarak Sinop ilçelerinden hastane aracıyla nöbet için getirilip götürülen hekimlerimiz, dün saat 7.30’da Sinop-Boyabat yolunda karşıdan gelen bir araçla çarpıştı. İki gencecik doktor meslektaşım, aracın şoförü ve karşı araçtaki bir vatandaşımız hayatını kaybetti, bir meslektaşımızın da yoğun bakımda tedavisi sürüyor. Hayatını kaybeden görev şehitlerimize Allah’tan rahmet, vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yaralı meslektaşımıza da acil şifalar diliyorum. 
Sağlık çalışanlarımızın kötü çalışma koşulları ve sağlıkta şiddet nedeniyle yurt dışına göçüne neden oldunuz, gidişlerini önlemek için hiçbir şey yapmadınız, yapmadığınız gibi “Giderlerse gitsinler.” diyorsunuz, sonra da eldeki kısıtlı kadroyu oraya buraya taşıyarak görev yaptırmaya çalışıyorsunuz ve işte böyle başımıza felaketler geliyor. Pek çok konuyu olduğu gibi sağlığı da yönetemiyorsunuz. Beton binalar inşa ediyor ve onlarla övünüyorsunuz. Ancak binalarınızın içerisinde hekim yok, halka hizmet yok!” ifadelerini kullandı. 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.