Devrek Postası

Erdoğan’dan Selçuk Ayvaz’ın bebeğine anlamlı isim! Maden faciasında hayatını kaybetmişti

AMASRA’da maden ocağında patlamada ölen Selçuk Ayvaz’ın eşinin hamile olduğu haberi herkesi kahretti. Yarın dünyaya gelmesi beklenen bebeğin ismini, geçtiğimiz gün köye taziye ziyaretinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koyduğu öğrenildi.

Erdoğan’dan Selçuk Ayvaz’ın bebeğine anlamlı isim! Maden faciasında hayatını kaybetmişti
93 views
18 Ekim 2022 - 12:58

Maden işçisinin babası Recep Ayvaz, olayı duyar duymaz maden ocağına gittiklerini, gece 3’e kadar orada beklediklerini söyledi.

Sabaha karşı polis memurunun arayarak hastaneye gelmelerini istediğini aktaran Ayvaz, “Biz de hastaneye gittik, morgun önüne yaklaştık. Çocuğumuzun cenazesini morgdan aldık. Saat 05.00’te evimizin önüne getirdik. Olayı duyunca oğlumun hamile olan hanımı ve eşim bayıldı.” dedi.

Ayvaz, kendisinin uzun yıllar İstanbul’da bir tekstil fabrikasında, oğlunun da bozacı olarak çalıştığını, daha sonra Bartın’a döndüklerini anlatarak, “Oğlum burada bir beton santralinde çalışırken TTK’ye işçi alımına başvurdu ve kurada çıktı. Ben madene girmesini istemiyordum ama ekmek davası. Madene giren de ölüyor, dışarıda duran da ölüyor. Ölüm bizim için. Buna yapacak bir şey yok.” diye konuştu.

İki çocuk babası oğlunun birkaç gün içinde üçüncü çocuğunu beklediğini aktaran Ayvaz, “Patlamanın olduğu gün evden çıkarken çocuklarını öpmüş, çocukları da oğlumun yakasına yapışmış. ‘Ne oldu oğlum, kızım?’ diyor, çocuklar da ‘Annemi de öpeceksin, öyle gideceksin.’ diyorlar. Çocukları annesini de öptürüyorlar, öyle evden çıkıyor. O günün bir şeyliği vardı işte, Allah’ın takdiri.” ifadelerini kullandı.

Ayvaz, oğluyla zaman zaman doğacak çocuğu için isim düşündüklerini belirterek, şunları söyledi: “Oğlumu kaybettikten sonra bizi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, doğacak çocuğun ismini sordu. Cumhurbaşkanımız, ‘Çocuğun ismini Selçuk koyacaksınız.’ dedi. Şimdi de nasip olursa çocuğa babasının ismini koyacağız. Çocuğuma Allah rahmet eylesin ama geriye yine kendini bıraktı. Benim evlatlarım, başımın üzerinde yerleri var. Sağ olduğum müddetçe onları büyüteceğim. Doğacak çocuğumuzu babası gibi göreceğim.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.