Devrek Postası

DEVREK AYÇİÇEĞİ MERKEZİ OLACAK

Devrek İlçe Tarım Müdürlüğü’nün öncülüğünde planlanan ve teşvik programı hazırlanan ayçiçeği projesine dair ilk adımlar atıldı.

DEVREK AYÇİÇEĞİ MERKEZİ OLACAK
98 views
07 Kasım 2022 - 10:20

Uzun zamandır İlçe Tarım Müdürü Rıfat Verim’in öncülüğünde atıl olan arazilerin yeniden tarım ve üretime kazandırılma çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Gerek seracılık; gerekse de özel bitkilerin üretilmesine yönelik düzenlenen projelerle ilçede büyük tarımsal gelişmelere öncü olan İlçe Tarım Müdürlüğü şimdi de temel tüketim ürünlerinden yağ için hammadde üretimi sağlamak için ayçiçeği teşvik programı başlattı.

İlk etapta 50 dönümlük alana ayçiçeği ektiklerini belirten İlçe Tarım Müdürü Rıfat Verim şu açıklamada bulundu: “Ayçiçeği ekilişinin denenmesi için İl Özel İdare Müdürlüğü destekleri ile bu sene ilçemizde 50 dönüm alanda ekiliş yaptık. 2023 hedefimiz 150 dönüm alanda ayçiçeği ekilişi yapmak. Özellikle müşterek arazilerde köy yararına ekiliş yapabilirsiniz. Atıl alanlara karşıyız”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.