Devrek Postası

ÖZEL İDARE GÜRBÜZLER KÖPRÜSÜNÜ YAPACAK

Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Ereğli İl Genel Meclisi Üyeleri ile birlikte Devlet Su İşleri(DSİ) 23’üncü Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret edecekler.

ÖZEL İDARE GÜRBÜZLER KÖPRÜSÜNÜ YAPACAK
275 views
09 Kasım 2022 - 12:06

23’üncü Bölge Müdürü Yasin Devrim ile bir araya geleceklerini belirten Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, şu açıklamayı yaptı: “Ereğli il genel meclisi üyelerimiz ile birlikte DSİ Bölge Müdürümüzü ziyaret etmek üzere Kastamonu’ya hareket edeceğiz. Özellikle Ereğli ilçesi Kızılcapınar Barajı etrafındaki kanalizasyon hatlarının sıkıntısı ve hem de oradaki yapılaşma ile ilgili sıkıntıları ve problemleri müdürümüz ile istişare edip bir çözüm üretmeye çalışacağız. Aynı zamanda bölgemiz genelinde AFAD noktasında zarar gören, özellikle dere yatakları, köprüler, DSİ önümüzdeki dönem Alaplı Çatak Köprüsü’nün yapımını üstleniyor. Bununla ilgili hazırlıklar yapıldı ve zemin etütleri yapıldı. Bu konuların akibeti ile ilgili istişarelerde bulunacağız. Bunun devamında dere yataklarında sette çalışması, köy ve İl Özel İdare hudutlarında ki dere yataklarındaki zararlarla ilgili müdürümüzle genel bir görüşme yapıp bir çözüm üretmeye çalışacağız. Çatak Köprüsü ile ilgili maliyet 20 milyon TL.nin üzerine çıkacak. Biz de il Özel İdare olarak Devrek Gürbüzler birinci köprüyü biz yapacağız. Toplamda il genelinde meydana gelen afetlerde yaklaşık köprü ile birlikte menfezlerde zarar gördü. Çoğunu biz kendi imkanlarımızla o geçiş noktasında çözdük. Fakat bu köprüler için kalıcı çözüm üretmek zorundayız.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.