Devrek Postası

BELEDİYE ZABITA EKİPLERİNDEN DENETİM

Devrek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyet gösteren ekmek fırınları ile ekmek satışı yapan marketleri denetledi.

BELEDİYE ZABITA EKİPLERİNDEN DENETİM
66 views
28 Kasım 2022 - 10:04

 Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’un talimatları doğrultusunda Zabıta Ekipleri, vatandaşların daha temiz ve hijyen kurallarına uygun, sağlıklı ürünlere ulaşabilmesi için fırın ve marketlerde denetimler yaptı.

    Temizlik, hijyen ve gramaj kontrolü yapılan denetimlerde eksik gramajlı ekmeklere el konuldu. Eksik gramajlı ekmek üreten ve satan işletmelere de cezai işlem yapıldı.

    Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt yaptığı açıklamada, halkın sağlığının kendileri için önemli olduğunu, belirtti. Başkan Bozkurt, “Halkımızın sağlığını önemsiyoruz. Hiçbir işletmeye uygun olmayan şartlarda üretim yaptırmıyoruz. Kaidelere uyarak ekmek ve gıda ürünlerinin satışında özen gösteren esnafımızı tebrik ediyorum. Vatandaşlarımızın sağlıklı ekmek ve gıda ürünleri tüketebilmesi için bugüne kadar sıklıkla yaptığımız denetimleri sürdüreceğiz. Temiz ve hijyenik, kurallara uygun ortamda üretilen gıdaları tüketmek her vatandaşın hakkıdır. Belediye olarak bunu sağlamak için gereken tedbirleri alıyoruz. Eksik gramajlı ürün satışına müsamaha göstermiyoruz. Gerekli cezai işlemleri uyguluyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.