Devrek Postası

DEVREK’İN KADIN MUHTARLARI AYDIN’DA

Devrekli kadın muhtarlar Aydın’da 5 Aralık kadına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 88. yılı kapsamında düzenlenen programa katıldı.

DEVREK’İN KADIN MUHTARLARI AYDIN’DA
115 views
06 Aralık 2022 - 13:00

Devrek İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Necla Esen Ak ve Müfettişler Köyü Muhtarı Şengül Geldi, 5 Aralık kadına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 88. yılı nedeniyle Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği ve Aydın Valiliği tarafından ortak düzenlenen programa katıldı.
Düzenlenen etkinlikle ilgili açıklama yapan Devrek İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Necla Esen Ak,” 5 Aralık kadına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 88. yılı nedeniyle Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği ve Aydın Valiliğinin ortaklaşa olarak organize ettiği programda Devrek Müfettişler Köyü Muhtarı Şengül Geldi ile birlikte Türkiye’nin dört bir tarafından gelen hanım muhtarların arasında ilçemizi temsil etmenin haklı gurunu yaşadık. Düzenlenen programda kadının devlet yönetimindeki yerinin tarihçesi ile ilgili panele katıldık ve ardından da Türkiye’nin ilk kadın muhtarı olan Gül Esin hanımefendinin mezarını ziyaret ettik. Aydın valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’a ilçemizin simgesi olan Devrek Bastonunu hediye ettik.
Burada bizleri en iyi şekilde ağırlayan Aydın Valiliğine, Zonguldak Valiliğine, Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği yetkililerine ve Devrek Belediyesine teşekkür ediyoruz “dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.