Devrek Postası

KESK GENEL BAŞKANI BOZGEYİK, ZGC’Yİ ZİYARET ETTİ

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik ve yöneticileri Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti(ZGC)’ni ziyaret etti.

KESK GENEL BAŞKANI BOZGEYİK, ZGC’Yİ ZİYARET ETTİ
66 views
06 Aralık 2022 - 11:08

ZGC’yi  ziyaret eden KESK Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik’in ziyaretine Egitim – Sen MYK üyesi Arzunur Şimşek, Zonguldak KESK dönem sözcüsü Eğitim – Sen Şube Başkanı Halis Sabah, BES Şube Başkanı Hayri Anıl Çetin, Tarım Orkam Sen Şube Başkanı Erkut Alacalı, Eğitim- Sen Şube Yönetici Kemal Bozkurt, ESM Şube yönetici Nevzat Kaynar eşlik etti.

BOZGEYİK: GAZETECİLER ÖZGÜR BASIN HABERCLİĞİ YÜRÜTMEYE ÇALIŞIYOR

ZGC’de açıklama yapan KESK Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, “Gazeteci arkadaşlarımız yürütmüş oldukları mücadele olduğu yerel basına kaynak aktarılması ve bir çok baskının kaldırılması noktasında bizlerde yanınızdayız. Türkiye çok önemli dönemeçten geçiyor. Bu krizden sendikamız olarak bizlerde etkileniyoruz.

“AÇLIK SINIRI ALTINDA ASGARİ ÜCRET VAR”

Yoksullaşma yaşıyoruz. Türkiye’de gerçek enflasyonunun yüzde yüz atmışlara dayandığı bütçe sürekli açık verdiği 2023 bütçesi mecliste görüşülmeye başlandı. KESK olarak bizde bir seçim bütçesinden ziyade geçim bütçesine geçilmesi eğitime sağlığa yerel yönetimlere özellikle vergi adaletsizliğin ortadan kaldırılması, vergi diliminin yüzde onla sabitlenmesi konusunda mücadelemiz var. Aralık ayı askeri ücretin belirleneceğiz görüşmeler oldu. Açlık sınırının altında askeri ücret var. KESK olarak bir ailede iki kişi çalışıyorsa birinin üstünde olması lazım. Ailesi ve çocukları değerlendirilmesi gerekiyor. EYT var.

“17 ARALIK’TA MERKEZİ MİTİNGİMİZ VAR”

Kamuda sözleşmeli tüm çalışmaların kadroya alınması gerek. İktidar özellikle her dönem sözleşmeliler kadroya alınıyor bu durum devam ediyor. Bunun değişmesi gerekiyor. Yeniden gündemleştirilmesi. 17 Aralık’ta merkezi mitingimiz olacak. Zonguldak’ta emekçi arkadaşlarımızın çalışma yerlerinde toplantı var. Hem barınma Hem de yoksullaşma sorunu. ”dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ZGC Başkanı Derya Akbıyık, “Genel Başkanı bizlerle bugün.  Ziyaretleriniz için teşekkür ediyorum. Bugünkü ziyaretiniz sizlerin çerçevesinde KESK’in bakış açısını öğrenmiş oluruz. EYT, askeri ücret konusunda bilgiler almak isteriz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.