Devrek Postası

BÜKRÜ: “İNÖNÜ’YÜ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk başbakanı ve ikinci cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün 49. ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesajı yayınladı.

BÜKRÜ: “İNÖNÜ’YÜ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM”
101 views
25 Aralık 2022 - 11:50

Başkan Yaşar Bükrü mesajında şu görüşlere yer verdi:      “İlk başbakanımız, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nin ikinci genel başkanı seçilen, Kurtuluş Mücadelesi’nde cephedeki kahramanlıkları ile İstiklal Madalyası alan, Genelkurmay Başkanlığı görevini üstlenmiş askeri bir deha, örnek bir siyasetçi olan İsmet İnönü’nün aramızdan ayrılışının 49. yılındayız. Toprak bütünlüğümüzü uluslararası alanda kesinleştirmek amacı ile imzalanan Lozan Barış Antlaşması’nın da kahramanı olan İsmet İnönü, gerek siyasi kimliği gerek askeri dehası gerek naif kişiliği ile kendi döneminde ve sonraki dönemlerde herkesin örnek aldığı bir isim olmuştur.

      Türkiye Cumhuriyeti’nde bugün İsmet İnönü’nün koltuğunda oturanlar pervasızca şahsına hakaret etmekten, alanlarda yuhalatmaktan, iftiraya varan söylemlerde bulunmaktan hiç çekinmiyor. Küllerinden doğan bir vatanın yeniden inşasından önemli görevler üstlenen ve İsmet İnönü’nün ortaya koyduğu cesaretin nedenini, ‘Bu memlekette namuslular da namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur’ şeklindeki o meşhur sözlerinden anlayabiliriz. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, İsmet İnönü’nün ve nice Cumhuriyet kahramanının o zorlu koşullarda içinde bulduğu cesareti bugün de tüm Cumhuriyet sevdalılarının içlerinde bularak göstermesini diliyor, eski genel başkanımız İsmet İnönü’yü ölümünün 49. yılında saygı, şükran ve minnetle anıyorum”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.