Devrek Postası

Bu vaade sakın kanmayın! İşte dolandırıcıların son yöntemi

‘Sınavsız ehliyet’ vadeden dolandırıcılar, kendileriyle irtibat kuran vatandaşlardan önce para alıyor, ardından sürecin ilerleyebilmesi ve yatırılan paranın ‘sözde’ yanmaması için daha fazla para istiyor.

Bu vaade sakın kanmayın! İşte dolandırıcıların son yöntemi
49 views
02 Ocak 2023 - 7:07

Dolandırıcılar her geçen gün farklı yöntemle ortaya çıkıyor. Dolandırıcılar, bu kez kolay yoldan ehliyet almak isteyen vatandaşları hedef aldı. Koray Taşdemir’in haberine göre sosyal paylaşım siteleri üzerinden reklam verip duyuru yaparak ‘sınavsız ehliyet’ vaat eden dolandırıcılar kendileriyle irtibat kuran vatandaşlardan önce para alıyor ardından sürecin ilerleyebilmesi ve yatırılan paranın sözde yanmaması için daha fazla para istiyorlar.

Vatandaşlar ise baştan anlaşıp gönderdikleri paranın yanmasından korkarak daha fazla para gönderiyorlar ancak ne umdukları gibi sınavsız şekilde ehliyet alabiliyorlar ne de yatırdıkları parayı geri alabiliyorlar.

Sınava sizin adınıza jokerimiz giriyor

Sabah olarak dolandırıcıların taktiklerini birebir afişe etmek için onlarla irtibata geçti. Dolandırıcılar sınavsız şekilde ehliyet alabilmek için yapılması gerekenleri sıraladı:

“Kimlik bilginizin fotoğraflarını çekip buradan WhatsApp yoluyla gönderiyorsunuz ardından 300 Türk lirası kayıt ücreti yatırıyorsunuz, işlemlerinizi başlatıyoruz. Öncelikle yazılı sınava giren ardından Direksiyon Sınavına giren kursumuza hizmet veren bu şahısların girdiği sınavlara sizin adınıza ayarlama yapıyoruz. Kişi-jokerimiz giriyor ve sertifikanız çıkartılıyor. En son ehliyet kartınızı da bastırıp sizlere kargo yoluyla gönderiyoruz. Kargonuzu alıyorsunuz, E-Devlet veya Trafik Şube olabilir sorgulatıyorsunuz. Aklınızda bir şey kalmaması açısından gerçek orijinal ehliyet olduğunu görüyorsunuz. Bu işlemler olurken ehliyetiniz E-Devlet sisteminde aktif olunca kalan asıl ehliyet ödememiz olan 5 bin 300 Türk lirasını gönderiyorsunuz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.