Devrek Postası

KAYMAKAM ALTAY’DAN DUYGUSAL PAYLAŞIM

Devrek Kaymakamı Ümit Altay doğum gününde duygusal bir mesaj yayınladı.

KAYMAKAM ALTAY’DAN DUYGUSAL PAYLAŞIM
147 views
02 Ocak 2023 - 8:29

Kaymakam Altay yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Paylaşım yapmadım ama bugün doğum günüm olduğunu fark eden arkadaşlar sayesinde yoğun mesaj trafiğine tutuldum. Bu vesileyle bir kaç satır yazıp fani Dünya’ya bir dipnot düşmüş olayım müsaadenizle.

46 yıl önce bu zamanlar rahmetli anacığım zeytin tarlasında sancılanıp akşam eve vardığında gelmişim Dünya’ya. Biz dört kardeşiz. Sadece en büyük ablamız hastanede doğmuş. Babam askerdeyken, asker eşi diye öyle bir kıyak geçilmiş anacığıma. O gün bu gündür büyüdüm, yetiştim, okudum öğrendim, öğrenmeye de devam ediyorum. Hatta ders notlarıma ara vermişken şimdi bu satırları yazıyorum.

Rahmetli babam bilmem kaç göbektir bizim oraların yerli Türkleri’nden. Anacığımın babası Ahmet dedem ufak çocukken Cumhuriyetin ilk yıllarında Atatürk tarafından Balkanlar’dan alınıp getirilen Türkler’den. Bulgaristan Köstence’den gelip Ezine ve Bayramiç’e yerleşmişler. 

Ufak yaşta okumaya diye çıktım köyden. Ancak bayramda seyranda gidip gelebildik işte. Ama kalbimin en derininde baba ocağı ana kucağı hep orada beni bekliyor.  İnşallah zamanı geldiğinde anamın babamın yanına yatıp dinleneceğim memleketimin yeri hep ayrı. 

Vazife icabı bir sürü de memleket görmek nasip oldu. Çok güzel insanlar tanıdık, iyi ki dediğimiz yerlerde ömür tükettik. Yalan yok çok zor günlerimiz de oldu. Ölümlerin kenarında geçen zamanlarımız da oldu ama fani Dünya’da her şey gibi kötü zamanlar da gelip geçti.

Şükürler olsun ki Allahım Kaymakamlık gibi onurlu bir görevi bana nasip etti. Yaklaşık 15 yıldır elimden geldiğince bu şerefli görevi ifa edip Devletimize ve milletimize hizmet etmeye, vatandaşlarımızda iz bırakmaya çalmıştım, çalışıyorum. Ömür denilen yolculukta 45 seneyi ardımda bırakıp 46 yaşında orta yaşlı bir adam oldum bugün. 

Hayatta keşkelerim hiç olmadı. İyi veya kötü olan oldu her zaman ileriye bakmayı tercih ettim. Çünkü bana göre pişmanlık sadece zamanı heba eden bir hastalık. Bence hayatın akışı gereği her şey ertelenebilir. Ancak tek istisna ailedir. Aile önce gelir ve asla ihmal edilmez, ötelenmez. Ben çok bilge ve zeki bir adam değilim beni yakinen tanıyanlar bilir ki çevremdeki herkese de naçizane bunu öğütlerim. Ailenizi ihmal etmeyin. Herkes gider, mal mülk para gider ama geriye sadece aile kalır. 

Bir şey paylaşmak yoktu aklımda ama böyle de uzunca bir yazı oldu bu akşam. Okumanıza sebep olup zamanınızı aldıysam hakkınızı helal edin efendim.  Bu vesileyle fark edip doğumgünümü kutlayan herkese tekrar buradan teşekkürlerimi sunarım. Tüm dostlarıma ve akrabalarıma saygılar sevgiler.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.