Devrek Postası

BAŞKAN ADAYI GÜLAY DEVREK TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Adayı Erdal Gülay, İlçe Başkanı Bahadır Kıycı ve yönetimini ziyaret etti.

BAŞKAN ADAYI GÜLAY DEVREK TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ
173 views
10 Ocak 2023 - 19:26

15 Ocak’ta yapılacak İYİ Parti İl Başkanlığı kongresi öncesinde adaylığını açıklayan ilk isim Erdal Gülay olmuştu. Ziyarette İYİ Parti Devrek İlçe Başkanı Bahadır Kıycı’ya ve yeni yönetimine hayırlı olsun dileklerini ileten başkan adayı Erdal Gülay yapacakları çalışmalar hakkında ve adaylık süreci hakkında bilgiler verdi.

Ziyarette konuşan başkan adayı Gülay şunları dile getirdi: ” Bugün burada bir araya gelme sebebimiz olan, 15 Ocak 2023 Pazar günü yapılacak olan 3. Olağan Zonguldak İl Başkanlığı kongresinde il başkan adayı olmamdır. Bu bir makam, bu bir yetkilenme, ayrıcalık ve üstünlük talebi asla değildir. Benim isteğim, vazife, sorumluluk ve mücadele talebidir. Bende bu mücadeleye arkadaşlarımla birlikte ortak talibiz.

Olgun bir yönetim sergileyeceğimize inanıyorum. İyi Partimizi Zonguldak ilinde birinci parti çıkması için tecrübeli ve mesleklerinde başarılı olmuş liyakat sahibi arkadaşlarımla birlikte bu göreve talip olduk.

Sözlerimiz dostlukla başlasın. Toplantımız dostlukla bereketlensin. Hep birlikte beraber dostluklar içeresinde iyi partimizi iktidara getirmek için çalışalım. Bu yolda neler yapabiliriz, ne vazifeler alabiliriz bunu düşünelim  bunu konuşalım. Demokrasilerin esası; makamların kalıcılığı, şahısların geçiciliği üzerine kuruludur. Tam olarak da, bu yüzden demokrasilerde hâkimiyet kayıtsız şartsız Türk Milletinindir. Bunu ülkemizin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk boşuna söylememiştir. Makamlar millet adına kullanılır. Vazifeler millet adına yerine getirilir. Böylesi işleyen demokrasilerin sağlığı aktörlerin işleyiş biçimiyle anlaşılmaktadır. Demokrasinin aktörleri de siyasi partiler olduğuna göre partilerinde aynı değerlerle hareket etmesi şarttır. İyi Parti 11 Kasım 2017 tarihinde kurulduğu günden itibaren bu güne kadar bir demokrasi mücadelesinin aktörü hep olmuştur.

Genel başkanımız, partimizin kurucusu, liderimiz Sayın Meral Akşener hanımefendi mahkemelerle, iftiralarla ve hatta gittiği yerlerde yapılan sabotajlarla tüm engellenmelerine rağmen hala da mücadelesini vermekte bayrağımızı yere indirmemeye gayret edip çalışmaktadır. Ülkemiz için Türk milleti için demokrasi talebiyle başlattığı yürüyüşümüz devam edecek ve genel başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendinin yanında hep birlikte beraber yanında olacağız. Sözlerimin başında da söylediğim gibi evet bu mücadeleye talibim. Hem il teşkilatı içinde, hem ilçelerle, hem belde teşkilatlarımızla, hem bütün delege ve üyelerimizle, hem de genel merkezimizle ilişkilerdeki koordinasyonu en iyi şekilde tam bir uyum içinde sağlayacağımıza, kırıp dökmeden insan kazanma odaklı bir yaklaşımla çalışacağız.

Önümüzde yapılacak olan en kritik bir genel seçim var. Hedefimiz bellidir. Hedefimiz Türkiye’ yi içine düştüğü bu çıkmazdan kurtarmaktır. Bunu da genel başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendinin başkanlığında hep birlikte beraber gerçekleştirerek kurtaracağız. Bunun içinde iki temel öge bulunmakta.

Birincisi inancımız. Allaha şükür oda bizlerde var. İkincisi de birliğimiz beraberliğimiz. Birbirimize olan sevgimiz saygımızdır. Bunları muhafaza ettiğimiz süreçte aşamayacağımız problem olmadığını düşünüyorum. İyi Partili değerli delege olan arkadaşlarıma buradan sesleniyorum. Bana ve yönetim kurulunda bulunan tüm çalışma arkadaşlarıma yani bizlere oy vermelerini bekliyoruz. Uzaktan ve yakından gelen, toplantımıza katılarak bizleri şereflendiren siz kıymetli misafirlerimize çok teşekkür ediyorum.

Diğer aday olan veya adaylığını açıklayacak olan arkadaşlarımı da tebrik ediyorum. Kazanan İyi Partimiz olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Ocak 2023 Pazar günü yapılacak olan 3. Olağan Zonguldak İl Başkanlığı kongremizin hayırlara vesile olmasını yüce rabbimden diliyorum. Tüm Devrekli İYİ Partili arkadaşlarıma en derin sevgi ve saygılarımı sunarım. Beni misafir eden başkanımız Bahadır Bey’e ve yönetimine de ayrıca teşekkür ederim.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.