Devrek Postası

Beklenen açıklama geldi, tarih netleşti! 500 bin personel yararlanacak

Sözleşmeli personele kadro düzenlemesine ilişkin beklenen açıklama geldi. AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, düzenlemenin bugün öğleden sonra Meclis’e sunulacağını duyurdu.

Beklenen açıklama geldi, tarih netleşti! 500 bin personel yararlanacak
110 views
12 Ocak 2023 - 8:42

AK Parti Grup Başkan Vekili Akbaşoğlu, sözleşmeli personele kadro düzenlemesine ilişkin beklenen açıklamayı yaptı. Akbaşoğlu, düzenlemenin bugün öğleden sonra Meclis’e sunulacağını duyurdu.

Sabah’ın haberine göre; bu ay yasalaşması beklenen düzenlemeden faydalanabilmek için 3 yıl çalışma şartı aranacak. 1 yıl aday memurluk süreci bulunacak düzenlemede kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelerde çalışanlar kadro hakkı elde edebilecek.

Düzenlemeyle, 4/B maddesi kapsamındakiler, kamu kurum ve kuruluşlardaki sözleşmeli personel ile belediyelerde çalışan yaklaşık 197 bin kişi kadro hakkı elde edecek.

230 bine yakın sözleşmeli öğretmen, sağlık çalışanı ve din görevlisi de değişiklikten yararlanacak. 

Düzenlemenin hayata geçmesiyle kamudaki 500 bine yakın sözleşmeli personel kadroya geçecek.

Sözleşmeli personel, kadroya geçtiğinde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına girebilecek. Tayin hakkında eş durumu mazereti için diğer eşin de kamu personeli olma şartı aranmayacak.

Kullanılmayan izinler bir sonraki yıla aktarılabilecek. Kadroya geçildiğinde kamu görevlilerinin tüm hakları sözleşmelilere de verilecek. Böylece kamuda kadrolar arası farklılıklar ortadan kalkacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.