Devrek Postası

ŞAİR MUHARREM AKMAN’IN YENİ KİTABI “BİR MADENCİ ÖYKÜSÜ” YAKINDA ÇIKIYOR

Devrekli şair Muharrem Akman’ın ikinci şiir kitabı “Bir Madenci Öyküsü” çok yakında Artshop Yayınları arasından çıkarak okuyucuyla buluşacak.

ŞAİR MUHARREM AKMAN’IN YENİ KİTABI “BİR MADENCİ ÖYKÜSÜ” YAKINDA ÇIKIYOR
93 views
12 Ocak 2023 - 11:01

 Aynı zamanda bir maden emekçisi olan Muharrem Akman’ın “Bir Madenci Öyküsü” kitabı 112 sayfa ve 70’in üzerinde şiirden oluşuyor.

    Kitapta yer alan şiirlerinde Akman, Zonguldak’ta yerin metrelerce altında çalışan maden işçilerinin yaşamını, yaşadıkları zorlukları, insani değerlerini, toplumsal ilişkilerinin yanı sıra kırsal kesim insanının kendisinde bıraktığı izleri, iyi bir gözlem ve duyarlılıkla konu ediniyor.

    Daha önce “Dağların Dağlarıma Benzer” adlı kitabıyla büyük ilgi uyandıran Muharrem Akman’ın bu kitabı da büyük beğeni toplayacağa benziyor. Kitapta ayrıca şair-yazar Hayri Sarı’nın da Akman’ın şiirlerine yönelik bir değerlendirme de yer alıyor.

     Şehir, Bizim Ece, Halkın Sesi, Bölge Haber gibi Türkiye’nin bir çok şehirlerinde yayın yapan gazete ve dergilerde şiirleri yayınlanan Muharrem Akman’ın bu kitabı bir dönemin madenci tarihine ışık tutarak bölge insanının yaşayışına tanıklık ediyor. Böylece Akman’ın bu kitabıyla Zonguldak kültür, sanat ve edebiyat dünyası yeni bir soluk kazanmış olacak.      Şair Muharrem Akman’ı kutluyor, kitabının bol okuru olmasını diliyoruz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.