Devrek Postası

Zonguldaklı anne ve kızı 65 saat sonra kurtarıldı

Zonguldak’taki Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan (TTK) Kahramanmaraş’a giden maden işçileri, depremden 65 saat sonra saat 20:30’da enkazda kalan Zonguldaklı anne Sevim Toygun ve 4 yaşındaki kızı Melisa’yı enkazdan kurtardı.

Zonguldaklı anne ve kızı 65 saat sonra kurtarıldı
138 views
10 Şubat 2023 - 8:28

Zonguldak’taki Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan (TTK) Kahramanmaraş’a giden maden işçileri, depremden 65 saat sonra saat 20:30’da enkazda kalan Zonguldaklı anne Sevim Toygun ve 4 yaşındaki kızı Melisa’yı enkazdan kurtardı. Duygu dolu anlar yaşayan maden işçileri adeta bir mucizeyi gerçekleştirdi.

Kahramanmaraş’ta çalışmalarına devam eden maden işçileri, depremin 65’inci saatinde bir mucizeyi gerçekleştirdi. Bir binadan cenaze alan madenciler ses duyması üzerine arama ve kurtarma çalışmasını yoğunlaştırdı. Diğer kurtarma ekiplerinin de yardımıyla 8 saat mücadele veren maden işçileri, göçükte kalan anne Sevim ve kızı 4 yaşındaki Melisa’ya ulaştı. Bu sırada anneyle konuşan madenciler, anne Sevim Toygun’un Zonguldaklı olduğunu öğrendi. Enkazda sürünerek aileye ulaşan ekipler, yoğun çalışma sonucu anne ve kızını kurtardı.

Anne Sevim ve Melisa’nın göçükten çıkarılışı sırasında kurtarma ekipleri büyük sevinç yaşadı. Anne ve kızı, sağlık kontrolleri için hastaneye kaldırıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.