Devrek Postası

DEVREK’TE YARDIM KERMESİNE BÜYÜK İLGİ

Devrek’te Kaymakamlık tarafından organize edilen yardım kermesine yoğun ilgi gösteriliyor.

DEVREK’TE YARDIM KERMESİNE BÜYÜK İLGİ
97 views
13 Şubat 2023 - 10:14

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve pek çok şehirde yıkıma yol açan depremin ardından Devrek Kaymakamlığı koordinasyonunda depremden etkilenen vatandaşlar için yardım kermesi düzenledi.

 Düzenlenen kermese Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Devrek Jandarma komutanı Yüzbaşı Emrah Dinar, Devrek İlçe Emniyet Müdrü Ömer Seyfi Paça, AKP Zonguldak İl Başkanı Muammer Avcı, siyasi parti başkanları, daire müdürleri, stk üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Deprem bölgesinde neye ihtiyaç varsa yapmaya ve göndermeye devam edileceğini belirten Devrek Kaymakamı Ümit Altay;   “Yaklaşık bir haftadır ülkece yaşadığımız deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Etnik kimlik, dini kimlik ve siyasi kimlik fark etmeksizin bir bütün olarak ülkece, milletçe seferber olduk. İlk günden itibaren kimse desteklerini katkılarını esirgemedi. Elinden geleni yapmaya çalıştı ve yapmaya da devam ediyor. Deprem bölgesinde neye ihtiyaç varsa yapmaya ve göndermeye devam edeceğiz.    Tabi bir çok ihtiyacın karşılanmasında maddi destekte gerekiyor. İlçemizden gelen talepler doğrultusunda böyle bir kermesin düzenlenmesine karar verdik. Hanımlar uğraştılar ürettiler. Mutfaklarında ellerinden geleni yaptılar. Bugün burada onların ürettikleri ürünlerden elde edilecek gelir deprem bölgesine gönderilecektir. Ben katısı olan herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Kermes sonrası eldi edilen gelir Deprem bölgesinde deprem zedelere İlçe kaymakamlığınca gönderilecek. Devrekliler yardım kesmesine yoğun ilgi gösterirken; İlçe Müftülüğü’nce depremde vefat edenlere ve yaralılara dualar okundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.