Devrek Postası

BAŞKAN BOZKURT’AN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN BOZKURT’AN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
82 views
16 Şubat 2023 - 11:06

Mesajında, kandil gecelerinin toplumun manevi değerlerinin arttığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği geceler olduğuna dikkat çeken Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Miraç Kandili’nin önemine vurgu yaptı. Miraç Gecesi’nin gönül ve ruh temizliğinin yapıldığı mübarek bir gece olduğunu belirten Başkan Bozkurt, mesajında şu ifadelere yer verdi:

    “Kandil geceleri, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin arttığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun değer kazandığı çok özel ve anlamlı gecelerdir. Miraç Kandili’de insanlığın kurtuluşu için gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in yaptığı mukaddes ve manevi bir yolculuktur. Miraç Kandili, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Miraç, gönül ve ruh temizliğinin yapıldığı mübarek bir gecedir.

     Miraç Gecesini fırsat olarak görmeli, bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü, uzanabileceğimiz herkese açmalı, ülkemizin güvenliği ve mazlum toplumların kurtuluşa ermesi için ülke içinde ve sınırlarımızın ötesinde mücadele eden kahraman Mehmetçiklerimize dua etmeli, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki değerlerin artmasına gayret göstermeliyiz.

    Bu vesileyle, ülkemizde meydana gelen deprem felaketinde yaşamını yitiren tüm kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa dileklerimi iletir, bu mübarek gecenin insanlığa barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesini dilerim.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.