Devrek Postası

DEVREKLİ ÖĞRENCİLER, İL MÜDÜRÜ ALDOĞAN’I ZİYARET ETTİ

Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi’nin başarılı öğrencilerini bir grup müziğin eğitime katkısı Projesi kapsamında Makedonya’ya ikinci grup ise turistik gezi amaçlı İspanya’ya gidiyor.

DEVREKLİ ÖĞRENCİLER, İL MÜDÜRÜ ALDOĞAN’I ZİYARET ETTİ
148 views
24 Şubat 2023 - 9:31

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Türkiye’yi İspanya ve Makedonya’da temsil edecek öğrencilere başarılar diledi. Zonguldak’ın Devrek ilçesi Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi’nin çalışkan, girişimcilik, sosyal aktivitesi ve İngilizcesi iyi olan öğrencileri Makedonya ve İspanya’ya gidiyor.

Yurtdışı gezisi ile ilgili bilgi veren Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi Müdürü Sezgin İnam, “İki tane yurtdışı projemiz var biri İspanya’nın tarihi yerlerini gezeceğiz gezisi diğeri de Makedonya müzik etkinliği grubu. Okulumuzun başarılı öğrencilerinden oluşan iki gruptan biri Makedonya’ya diğeri ise İspanya’ya gidiyor. Müzik projesi ile Makedonya’ya gidiyoruz. Müziğin eğitime katkısı, eğitimdeki başarısına başarıyı arttırması ile ilgili bir proje sekiz öğrenci ve bir öğretmen olarak gidiyoruz. 5 Mart‘ta gidip 11 Mart’ı döneceğiz. Mayıs ayında Makedonya ve İspanya’dan bir grup öğrenci de okulumuza gelecek. Yurtdışına çıkacak öğrencileri bütün öğretmenlerin önerileri ile seçtik. Çalışkanlık, girişimcilik, sosyal aktivitesi ve İngilizcesi iyi olanlar seçildi. Özelliklerini harmanladık, sene içerisinde 3, 4 grubu daha göndermiştik. Bunlar yedinci ve sekizinci grup oluyor.” dedi.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, yurtdışına çıkacak öğrencilere başarılar diledi ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeleri dileğinde bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.