Devrek Postası

BAŞKAN ÇETİN BOZKURT’UN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Çanakkale Zaferi’nin 108 yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN ÇETİN BOZKURT’UN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI
71 views
16 Mart 2023 - 12:49

Mesajında, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin canları pahasına bizlere emanet ettiği bu mukaddes vatanı, daha yükseklere taşımanın gayreti içindeyiz” diyen Başkan Bozkurt, “İnsanlığa ve barışa hizmet etmeyi sürdüreceklerini” ifade etti.
Başkan Bozkurt mesajında şu görüşlere yer verdi:
“Çanakkale; MilliiMücadele’nin ilk ateşinin yakıldığı, bağımsızlık söz konusu olduğunda en çetin şartlar altında bile imkansızın mümkün kılındığı, büyük bir milletin yekvücut olup canını hiçe sayarak vatan topraklarına sahip çıktığı şanlı bir destandır.
Bizler Çanakkale Zaferi’ni sadece geçmişimize ait bir başarı olarak değil, bugün güçlü bir şekilde sürdürmekte olduğumuz medeniyet yürüyüşümüzün en önemli ilham kaynaklarından biri olarak görmekteyiz. Bu nedenle, büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin canları pahasına bizlere emanet ettiği bu mukaddes vatanı, daha yükseklere taşımanın gayreti içindeyiz.
Bilindiği üzere Türk Milleti, tarih sahnesine çıktığı günden itibaren gerek yaşayış tarzı, gerek haksızlıklar karşısında gösterdiği tutum gerekse sergilediği kahramanlıklar ve kazandığı zaferlerle daima tarihin altın sayfalarında yer almıştır. Milli ve manevi değerlerinden asla taviz vermeyen milletimizi bu derece güçlü, sarsılmaz ve hür kılan ise vatanına ve bayrağına olan derin sevgisi ve bağlılığı olmuştur.
Bizler, 108 yıl önce, şehitlerimizin aziz kanlarıyla müdâfaa ettiği vatanımızı, onlardan miras kalan azim ve şuurla korumaya devam edeceğiz. Milli ve manevi değerlerden vazgeçmeden, insanlığa ve barışa hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Bu topraklarda yaşayan her vatandaşın asli görevi budur.
Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’nin 108. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle de; bu vatanı, bayrağı ve istiklali bizlere mukaddes bir emanet olarak bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanını canından aziz bilen tüm Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.