Devrek Postası

EN ÇOK KİTAP OKUYANLARA ÖDÜL VERİLDİ

Devrek İlçe Halk Kütüphanesi 2022 yılında Devrek’te en çok kitap okuyan okuru belirledi.

EN ÇOK KİTAP OKUYANLARA ÖDÜL VERİLDİ
125 views
30 Mart 2023 - 7:57

Buna göre; Çocuk kategorisinde Begüm Kışla, Genç kategorisinde Erva Yağmur ve Yetişkinlerde de öğretmen Nazmiye Tığ en çok kitap okuyan kişi olarak belirlendi.

    Her sene 27 Mart-1 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphane Haftası nedeniyle Devrek’te en çok kitap okuyan kişilere ödüllerini Devrek İlçe Halk Kütüphanesi memuru Sinem Güneş verdi.

     Güneş, 59. Kütüphane Haftası’nı “Kütüphane iyileştirir” sloganıyla kutladıklarını, geçen yıl içinde kütüphaneden kitap alarak en çok okuyan kişileri belirlediklerini, ifade etti.  “Yaşamın temel noktasının okumak” olduğuna işaret eden Güneş konuşmasını şöyle sürdürdü:     “Kütüphane, kitap ve okumak. Bu 3 kavram hep yan yana anılır. Yaşamımızda temel nokta okumaktır. Okumak bazen yaşadığın şehri bazen dünyayı bazen geçmişi bazen de bugünü keşfetmektir. Okumak hayatı sevmektir, okumak hayattır. Bizler, kütüphanemizin örnek bir halk kütüphanesine dönüştürebilmek için çaba sarf ediyoruz. Hedefimiz; nitelikli, hayata tutunan, hayatınıza dokunan, yaşamımızın vazgeçilmez mekânı olarak gördüğünüz, yaşayan bir halk kütüphanesi olmaktır. Kütüphanemizin kapımızı herkese açıktır. Herkesi kitap okumaya davet ediyorum”

    Güneş, 2022 yılında Devrek’te en çok kitap okuyan; Nazmiye Tığ, Erva Yağmur ve Begüm Kışla’ya ödüllerini verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.