Devrek Postası

GMİS YÖNETİMİ, ANKARA’DA YOĞUN BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, TTK’ya alınacak işçi sayısının yükseltilmesi, TTK ve MTA toplu iş sözleşmeleri için Ankara’da yoğun bir çalışma yürütüyor.

GMİS YÖNETİMİ, ANKARA’DA YOĞUN BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR
39 views
31 Mart 2023 - 7:49

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ile Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ı ziyaret etti. Ziyarette çalışma konuları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Atalay, katkı ve destek sağlayacağını söyledi.

Yeşil ve Mutlu, Atalay’ı ziyaretin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin ile görüştü ve taleplerini detaylı olarak anlattı.

ARSLANBOĞA VE YİĞİT, MİLLETVEKİLLERİNİ ZİYARET ETTİ

Yeşil ve Mutlu’nun Bakan Bilgin ile görüştüğü saatlerde GMİS Genel Sekreteri Yener Arslanboğa ile Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit ise TBMM’de Zonguldak Milletvekilleri Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu’nu ziyaret ettiler.

Ziyaretlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında açıkladığı TTK’ya bin işçi alımı üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a maden işçileriyle ilgili sözleri ve TTK’ya işçi alım kararı nedeniyle teşekkür eden Arslanboğa ve Yiğit, TTK’nın üretimini artırabilmesi ve işçi sağlığı ve iş güvenliği risklerinin ortadan kaldırılabilmesi için kurumun daha çok yeni işçiye ihtiyacı olduğunu belirttiler. TTK’da emekliliklerin sürdüğü ve işçi açıklarının artmaya devam ettiği bir dönemde TTK’ya alınacak işçi sayısının arttırılması konusunda milletvekillerinin de katkı sağlayacaklarına inandıklarını ifade ettiler.

Görüşmeleri süren TTK ve MTA Toplu İş Sözleşmeleri ile ilgili milletvekillerine bilgi veren GMİS Genel Sekreteri Yener Arslanboğa ve Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit, TTK ve MTA çalışanlarını memnun edecek bir toplu iş sözleşmesi imzalamayı hedeflediklerini ifade ettiler ve milletvekillerinden çalışmalara katkı vermelerini istediler.

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu da GMİS’in çalışmalarına katkı sağlayacaklarını ifade ettiler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.