Devrek Postası

DEVREK BELEDİYESİ’NDE HEYECANLI BEKLEYİŞ

Devrek Belediyesi’nin perşembe günü yapacağı meclis toplantısında 2022 Yılı Faaliyet Raporu’nun onaylanıp, onaylanmayacağı merak konusu oldu.

DEVREK BELEDİYESİ’NDE HEYECANLI BEKLEYİŞ
352 views
04 Nisan 2023 - 12:30

Devrek Belediyesi her ay olduğu bu ay da meclis toplantısını önümüzdeki perşembe günü düzenleyecek. Her ay olan toplantılardan bu toplantıyı ayıran en önemli durum ise 2022 Yılı Faaliyet Raporunun oylamaya sunulması olacak.

Bu Kadar Önemli Ne Var?

Peki her yıl onaylanan faaliyet raporunun onay için oylamaya sunulması bu yıl neden bu kadar önemli noktaya geldi. Bilindiği üzere geçtiğimiz ay yaşanan yolsuzluk olayları sonrası Devrek gündemi bir hayli meşgul olmuştu. Her ne kadar yaklaşan seçim, gündemi kısmen unutturmuş olsa da Devrek Belediyesi’nin kasasından milyonlara yakın para kaybolmuş; incelemeler sonucunda 2 kişi tutuklanmıştı. Konuya ilişkin ise Zonguldak Valiliği de inceleme başlatmıştı. İşte bu noktada faaliyet raporunun içeriğinde yer alan mali tablo verileri maalesef askıda kalmış durumda.

15 meclis üyesinin bulunduğu Devrek Belediye Meclisi’nde 9 AK Parti, 6 CHP’li meclis üyesi bulunuyor. Mali Hizmetler Müdürü’nün meclis toplantısında Devrek Belediyesi’nin gelir kalemlerini açıklarken; nasıl bir izahta bulunacağı merak konusu.

Kabul mü, Ret mi?

En çok merak edilen ise 9 AK Partili Meclis üyesinin Devrek Belediyesi’nin 2022 Faaliyet Raporu’nun oylamasında “Kabul” mü yoksa “Ret” mi oyu verecekleri.

Devrekli vatandaşlar AK Partili 9 Meclis Üyesinin faaliyet raporunun oylamasında “Kabul” oyu vermeleri durumunda belediye içinde yapılan yolsuzluğu kabul etmiş olacaklarını dile getiriyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.